Koncepty a studie vystavované na autosalonu v Paříži

Koncepty a studie vystavované na autosalonu v Paříži
To supersport Onyx stejné značky se lvem ve znaku určitě v plánech automobilky nefiguruje mezi modely, které mají bý urychleně zavedeny do výroby. Mimochodem, pohání ho dieselový osmiválec.
Nissan Pivo 3 je konceptem, který se prvně představil už vloni na podzim v Japonsku. Z parkoviště si ho můžete přivolat sami pomocí smartphonu. Na délku nemá ani tři metry.
Nissan Terra je předobrazem dalšího menšího SUV v nabídce japonské značky. Pohání ho tři elektromotory. Jeden uvnitř, další dva v zadních kolech. Díky tomu může být podlaha uvnitř zcela rovná.
Ani Citroën Tubik není žádnou velkou novinkou. Premiéru měl již před rokem ve Frankfurtu. Zhmotňuje představu o cestování devíti osob na delší vzdálenosti ve vzdálenějším časovém horizontu.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
29. 9. 2012 10:00

Své futuristické modely aut budoucnosti často ukazují hlavně japonské a francouzské značky. Obvykle jde o sportovní nebo sportovně užitkové automobily. S pohonem už si nikdo hlavu neláme - v drtivé většině je to elektromotor. Podívejte se na budoucnost vozů podle letošního pařížského autosalonu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 51 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely na tři hodiny dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší byla ráno zhruba tři hodiny uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odkláněla dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy