Klienti zkrachovalého autosalonu dostanou doklady

Radek Pecák Radek Pecák
4. 2. 2014 15:00
Velké technické průkazy si již mohou převzít i majitelé nových vozů Hyundai
Foto: Radek Pecák

Praha, Třebíč - Anabáze klientů, kteří se stali "rukojmími" kvůli insolvenci firmy Auto Activity, v těchto dnech končí. Velké technické průkazy si již mohou převzít i majitelé nových vozů Hyundai.

Následně pak mohou požádat o přidělení registrační značky a auta začít používat v provozu. Informuje o tom internetový deník Insider.

Firma Auto Activity prodávala vozy Hyundai ve svém autosalonu v Třebíči, hlavní sídlo měla ve Žďáru nad Sázavou. Autosalony jsou nyní zavřené, desítky zaměstnanců si musí hledat novou práci a firma jim dluží mzdy za poslední měsíce loňského roku.

Hyundai byla jedna ze tří značek nových automobilů, které firma až do vyhlášení insolvence prodávala. Podobné problémy měli i klienti dalších dvou značek - BMW a Ford, jejichž tuzemské centrály jim pomohly už dříve.

"Podařilo se nám uzavřít dohodu s ČSOB Leasing, která byla dosud faktickým majitelem vozů, což znamená jejich odblokování pro naše zákazníky," informoval deník Insider prodejní ředitel Hyundai ČR Jakub Tomáš. Řekl také, že Hyundai ČR se připojí se svojí pohledávkou k insolvenčnímu řízení.

Insolvenční rejstřík eviduje také pohledávku od bývalého zaměstnance, kterému Auto Activity dluží přes 20 000 korun na mzdě. Pět pohledávek v celkové výši přes 110 milionů korun pak přihlásila Česká spořitelna.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy