Jak jsme tankovali, tankujeme a budeme tankovat

Jak jsme tankovali, tankujeme a budeme tankovat
Nebo také na elektřinu. Tento stojan byl sice původně určen pro auta se spalovacím motorem, ale podobné existovaly i pro elektromobily
Tento stojan pamatuje období protektorátu
Také líh sloužil již dávno jako palivo pro spalovací motory
Klasický stojan Shell i ten od naší Benziny byly určitě hezčí než známý hranatý vlevo
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
2. 7. 2011 13:10

V současné době si na dobíjecí stanice pro elektromobily teprve začínáme zvykat, ale před více než sto lety v USA nebyly ničím výjimečným. Také na etanol a další alternativní palivo již v minulosti automobily jezdily. Unikátní sbírku čerpacích stanic můžete vidět v Automuzeu Praga ve Zbuzanech.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sněmovna přes výhrady podpořila vznik stálých senátních obvodů

Sněmovna přes výhrady opozice podpořila v prvním kole vládní návrh na zavedení stálých obvodů pro volby do Senátu. Zamítnutí novely ve středu Piráti neprosadili. Návrh před dalším schvalováním projedná ústavně-právní výbor a také ústavní komise.

Předseda výboru Marek Benda (ODS) označil za mimořádně nešťastné a nerozumné řešení, kdy ústavní zákon vyjmenovává skoro všechny obce. Podle Pirátů návrh nabourává z dlouhodobého hlediska rovnost hlasovacího práva, když se bude výrazně lišit počet obyvatel v navrhovaných obvodech.

"Jsou konstruované často nepochopitelným způsobem," uvedl pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Nadhodil možnost přepočítávat obyvatele obvodů třeba jednou za 12 let a podle toho je měnit. Vládě vytkl, že navržené vymezení nerespektuje správní příslušnost ani spádovost obcí, na což poukázal i komunista Stanislav Grospič.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Britská Dolní sněmovna odmítla změny v brexitovém zákoně

Britská Dolní sněmovna ve středu odmítla všechny změny, které v prováděcím zákonu k brexitové dohodě učinila horní komora. Sněmovna lordů chtěla mimo jiné lépe chránit občany EU či dětské uprchlíky. Návrh brexitového zákona nyní znovu poputuje do horní komory, která se může opět pokusit přijmout dodatky. Podle agentury Reuters ale termín brexitu v ohrožení není. Británie by měla EU opustit 31. ledna, tedy za devět dní.

Poslanci Dolní sněmovny, ve které mají konzervativci premiéra Borise Johnsona výraznou většinu, schválili návrh zákona o brexitu již 9. ledna. Sněmovna lordů, v níž mají více zástupců opoziční labouristé a liberální demokraté, ale tento týden k vládnímu textu připojila pět dodatků.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy