Jak jsme tankovali, tankujeme a budeme tankovat

Jak jsme tankovali, tankujeme a budeme tankovat
Nebo také na elektřinu. Tento stojan byl sice původně určen pro auta se spalovacím motorem, ale podobné existovaly i pro elektromobily
Tento stojan pamatuje období protektorátu
Také líh sloužil již dávno jako palivo pro spalovací motory
Klasický stojan Shell i ten od naší Benziny byly určitě hezčí než známý hranatý vlevo
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
2. 7. 2011 13:10

V současné době si na dobíjecí stanice pro elektromobily teprve začínáme zvykat, ale před více než sto lety v USA nebyly ničím výjimečným. Také na etanol a další alternativní palivo již v minulosti automobily jezdily. Unikátní sbírku čerpacích stanic můžete vidět v Automuzeu Praga ve Zbuzanech.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy