GM začal vyrábět Chevrolet Volt

Radek Pecák Radek Pecák
3. 12. 2010 8:39
auto

Americký koncern General Motors zahájil výrobu svévo nového modelu Chevrolet Volt.

Ten již stihl získat v anketě časopisu Green Car Journal ocenění ekologický automobil roku. Volt je možné zařadit mezi takzvané plug-in hybridy, tedy vozy kombinující elektrický pohon s benzinovým nebo naftovým, jejichž baterie lze dobíjet připojením do zásuvky.

Foto: Chevrolet

Kola tohoto vozu ale uvádějí do pohybu pouze elektromotory a spalovací motor slouží jen pro dobíjení baterií nebo přímé napájení elektromotorů pomocí generátoru.

"Volt je prvním krokem na dlouhé cestě vývoje této technologie v této zemi a v této firmě," uvedl generální ředitel GM Dan Akerson, který přijel na pódium v prvním automobilu Volt vyrobeném pro komerční účely. GM v prosinci začne automobily Volt v omezeném množství prodávat v některých částech Spojených států. V příštím roce hodlá prodej rozšířit a plánuje rovněž vývoz těchto automobilů do zahraničí.

Současně firma oznámila , že přijme během dvou let tisíc nových inženýrů a vědeckých pracovníků. Ti budou mít za úkol pomoci s vývojem hybridních vozů a elektromobilů.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy