reklama
 
 

V Česku vznikl unikátní obojživelný minibus. Když plujeme, volají na nás policii, směje se tvůrce

17. 5. 2017 14:57
Po Vltavě u Slap se vydal na vodu unikátní obojživelný minibus Enjoy Sprinter postavený na podvozku Mercedes-Benz. Byl vyroben v Česku a jde o světovou premiéru. Ač jsou obojživelné stroje využívány k přepravě osob například také v Nizozemsku, zatím nebyl vyroben identický stroj s délkou do osmi metrů, který může jezdit také v centrech měst a který bude možné servisovat u jakéhokoli dealera Mercedes-Benz. Jeho tvůrci doufají, že by si stroj Enjoy Sprinter mohl najít i majitele v Česku, očekává však největší zájem hlavně v Dubaji.

Obojživelných strojů existuje ve světě několik. Vedle těch, které používají armáda nebo hasiči, jezdí a plují i obojživelné autobusy, které vozí turisty například v Rotterdamu nebo Amsterdamu, ale také v Londýně.

"Tento obojživelný stroj je ale unikátní v tom, že měří do osmi metrů, a může tedy jezdit i v centrech měst. Proto se jedná de facto o světovou premiéru," říká jeho tvůrce Robert Šubík, vedoucí organizační složky firmy Enjoy Tech Limited, která projekt financuje. Sídlí v Česku, ale stojí za ní britský investor, o kterém ale Robert Šubík nechce nic bližšího prozradit.

Obojživelný stroj jsme vyzkoušeli na Slapech, existuje zatím jediný exemplář, jehož cena dosahuje částky téměř 15 milionů. Firma věří, že nejvíce zaujme zákazníky v Dubaji, kteří ocení, že se s ním dá bez omezení jezdit po silnici a zároveň plout na vodě. Podívejte se do galerie.

autor: Eva Srpová | 17. 5. 2017 14:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama