Obrazem: 2100 km do Chorvatska a zpět. Vyzkoušeli jsme dvě cesty přes Rakousko

Prohlédněte si fotoreportáž z cesty do Chorvatska.
Dvě testované trasy. Do Chorvatské Puly jsme se z Prahy vydali jižní (červenou) trasou přes České Budějovice, Linec, Salcburk, Lublaň a Koper. Zpět pak modré východnější cestě přes Lublaň, Maribor, Štýrský Hradec, Vídeň a Brno.
Startujeme v Praze. Na palubním počítači svítí nula. Do Chorvatska musíme urazit více než osm set kilometrů bez naplánované zastávky ve slovinském národním parku Triglav.
Dálnice D1 nás hned za Prahou vítá prvním omezením. Oprava D1 za křižovatkou s pražským okruhem D0 už je hotová. V červenci se ale podle informací ŘSD začne pracovat na dalším úseku mezi kilometry 2,35 a 11,2 u Průhonic.
Volíme cestu přes České Budějovice, Linec, Salcburk, Villach, Lublaň a chorvatsko-slovinské hranice chceme překročit u města Koper. V Česku to znamená, že po prvním krátkém úseku na dálnici D1 odbočíte u Mirošovic na silnici první třídy I/3. Připravte se na jeden pruh v každém směru, předjíždět se dá v lokálních rozšířeních na tři pruhy.
Foto: Jakub Plíhal
Martin Přibyl Jakub Plíhal Martin Přibyl, Jakub Plíhal
Aktualizováno 30. 7. 2019 12:15
Ještě před začátkem prázdnin jsme pro vás vyrazili do Chorvatska, abychom vyzkoušeli, jak se letos k moři jede. Podívejte se do galerie.

Pokud vás zajímají nejrůznější novinky po cestě do Chorvatska, podívejte se sem:

Pokud byste si rádi připomněli pravidla, která vás po cestě čekají, máme pro vás přehled:

Fotogalerii z nejbližšího chorvatského letoviska Crveni Vrh si můžete prohlédnout zde:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy