Obrazem: 2100 km do Chorvatska a zpět. Vyzkoušeli jsme dvě cesty přes Rakousko

Prohlédněte si fotoreportáž z cesty do Chorvatska.
Dvě testované trasy. Do Chorvatské Puly jsme se z Prahy vydali jižní (červenou) trasou přes České Budějovice, Linec, Salcburk, Lublaň a Koper. Zpět pak modré východnější cestě přes Lublaň, Maribor, Štýrský Hradec, Vídeň a Brno.
Startujeme v Praze. Na palubním počítači svítí nula. Do Chorvatska musíme urazit více než osm set kilometrů bez naplánované zastávky ve slovinském národním parku Triglav.
Dálnice D1 nás hned za Prahou vítá prvním omezením. Oprava D1 za křižovatkou s pražským okruhem D0 už je hotová. V červenci se ale podle informací ŘSD začne pracovat na dalším úseku mezi kilometry 2,35 a 11,2 u Průhonic.
Volíme cestu přes České Budějovice, Linec, Salcburk, Villach, Lublaň a chorvatsko-slovinské hranice chceme překročit u města Koper. V Česku to znamená, že po prvním krátkém úseku na dálnici D1 odbočíte u Mirošovic na silnici první třídy I/3. Připravte se na jeden pruh v každém směru, předjíždět se dá v lokálních rozšířeních na tři pruhy.
Foto: Jakub Plíhal
Martin Přibyl Jakub Plíhal Martin Přibyl, Jakub Plíhal
Aktualizováno 30. 7. 2019 12:15
Ještě před začátkem prázdnin jsme pro vás vyrazili do Chorvatska, abychom vyzkoušeli, jak se letos k moři jede. Podívejte se do galerie.

Pokud vás zajímají nejrůznější novinky po cestě do Chorvatska, podívejte se sem:

Pokud byste si rádi připomněli pravidla, která vás po cestě čekají, máme pro vás přehled:

Fotogalerii z nejbližšího chorvatského letoviska Crveni Vrh si můžete prohlédnout zde:

 

Právě se děje

před 1 minutou

Německá CDU zahájila sjezd, zvolí na něm nového předsedu

Německá CDU zahájila druhou část svého sjezdu, na kterém zvolí předsedu. Delegáti vyberou mezi Merzem, Laschetem a Röttgenem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy