Automobily se spotřebou menší než 4l/100 km

Automobily se spotřebou menší než 4l/100 km
Mezi auta s nejnižší spotřebou, která jsou dostupná na tuzemském trhu, patří i Opel Astra s vznětovým motorem 1,3 CDTI. Opět má kombinovanou spotřebu 3,9 l/100 km.
Hybridní automobily dokáží za určitých podmnínek dosahovat podobně nizké spotřeby jako dieselové vozy. Prius má kombinovanou spotřebu 3,9 l/100 km. Ovšem benzínu
Toyota Yaris ve své nejmodernější letošní podobě s motorem 1,4 D má podobnou spotřebu jako hybridní prius. Tankuje se však z černé pistole
Letošní novinka korejské automobilky KIA - nové Rio má tabulkovou spotřebu s dieselovým motorem 1,1 l jen 3,9 l/100 km
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
22. 11. 2011 14:57

Ceny nafty vystoupaly v uplynulých dnech v Česku na nejvyšší úroveň v historii. Naštěstí na trhu přibývá automobilů, které mají velmi nízkou spotřebu. Minimálně v tabulce technických údajů, které uvádí výrobce vozu. Jedná se pochopitelně o vozy, které mají pod kapotou vznětový motor, případně jde o hybrid

 

Právě se děje

před 1 minutou

Stáj F1 Haas obmění jezdecké složení, Grosjean i Magnussen končí

Stáj formule 1 Haas bude v příští sezoně na startu mistrovství světa se zcela novou dvojicí soutěžních jezdců. V americkém týmu po tomto ročníku skončí Francouz Romain Grosjean i Dán Kevin Magnussen. Kdo je nahradí, to Haas neuvedl, spekuluje se ale mimo jiné o synovi Michaela Schumachera Mickovi z jezdecké akademie Ferrari, které s Haasem úzce spolupracuje.

Ještě před oficiálním oznámením týmu informovali Grosjean i Magnussen o svém konci na sociálních sítích. "Poslední kapitola je uzavřena, kniha je u konce," napsal čtyřiatřicetiletý Grosjean, který ve formuli 1 startuje devátou sezonu a za Haas závodí od vstupu týmu do mistrovství světa v roce 2016. Předtím měl angažmá v Lotusu, ve kterém vybojoval všech deset pódiových umístění, ale nikdy závod nevyhrál. V Haasu je jeho maximem čtvrté místo z rakouské Grand Prix 2018.

O šest let mladší Magnussen jezdí za Haas od roku 2017 a nejlépe byl dvakrát pátý. "Byly to čtyři velkolepé roky, skvělá jízda," uvedl dánský pilot, jenž předtím dva roky působil v McLarenu a jeden v Renaultu.

V této sezoně oba jezdci získali dohromady jen tři body a patří jim 18. a 19. místo v průběžném pořadí. Do konce šampionátu zbývá šest závodů.

před 57 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy