Auta snů vyrazí do regionů. Půjčují se na hodinu

Radek Pecák Radek Pecák
26. 4. 2010 10:00
V půjčovně luxusních aut stojí hodinová projížďka od tří do dvanácti tisíc korun.
Corvette patří k nejžádanějším vozům exkluzivní autopůjčovny
Corvette patří k nejžádanějším vozům exkluzivní autopůjčovny | Foto: Radek Pecák

Možnost projet se po svých oblíbených silničkách v místech nedaleko od svého bydliště a navíc v autě, na které by si zřejmě nadosmrti nenašetřili, budou mít postupně od konce května do konce října lidé šesti českých a moravských měst.

Autopůjčovna Dreamcars, která nabízí lidem svezení v autech těch nejprestižnějších světových značek, totiž přiveze skoro celý svůj vozový park, který čítá přibližně dvacet vozů, kromě svého sídelního města Prahy také do Ostravy, Hradce Králové, Plzně, Brna a Českých Budějovic.

Začíná se 26. května v Praze a pak se každý měsíc uskuteční jedna akce ve zmiňovaných městech. Vždy jde o poslední středu v měsíci. Auta tam budou k dispozici od devíti hodin do rána do 19 hodin večer.

Ceny hodinových projížděk začínají na necelých třech tisících korunách (za hodinovou jízdu například v Subaru Impreza STi, Porsche Boxter či Fordu Focus RS), ještě širší nabídka je za čtyři tisícovky  (Porsche 911, Corvette, Jaguar XK, Ford Mustang GT). Svezení v opravdovém supersportu (Audi R8, Ferrari 360, Lamborghini Gallardo, Aston Martin, či Porsche 911 Turbo) pak již stojí dvojnásobek až trojnásobek této sumy. Nejdražší je právě Lamborghini. Stojí na hodinu 13 tisíc Kč. V ceně ale má zákazník již i spotřebu pohonných hmot. 

Lidé mají rádi Porsche

Majitelé půjčovny předpokládají, že lidé budou mít zájem hlavně o kabriolety. Ty jsou totiž již nyní na víkendy prakticky rozebrané a pak hlavně o klasické Porsche 911. "To už je pro mnoho lídí opravdu ikonická značka, a přitom se ještě svezení v něm dá pořídit za vcelku dostupné peníze, říká jednatel společnosti Martin Cieslar. Součástí akce bude i program pro děti a pro ženy. Například na parkoviště Obchodního centra v Letňanech, kde se uskuteční první akce z této série, bude i skákací hrad, nabídka občerstvení, graffiti show. Pánové se před jízdou či po ní rádi projdou mezi vystavenými motorkami Yamaha či se podívejí na vystoupení motocyklového kaskadéra Josefa "Sršně" Šilera. 

Kromě těchto akcí nabízí půjčovna i klasické zápůjčky ve svém sídle v Praze. Auto si můžete půjčit na hodinu, na tři, na celý den, víkend či týden.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy