Nejspíš je děláte také: Deset nešvarů, které ostatním řidičům otravují život

Lukáš Vaverka
7. 1. 2020 7:06
Ohleduplnost, předvídavost, plynulost jízdy... Parametry, které mají nezpochybnitelný vliv na bezpečnost provozu. Souhlasí s tím určitě každý řidič, stejně tak ale každý z nás alespoň jednou za čas udělá chybu, která okolní provoz zbrzdí nebo způsobí zmatky. Sestavili jsme přehled nešvarů, které každý čas od času na silnici spáchá, ať už z nedbalosti, nepozornosti, nebo následkem špatných návyků.
Foto: Shutterstock

Zpomalování na poslední chvíli

Plynulost je základním předpokladem komfortní, bezpečné a úsporné jízdy. Kdo dobře "čte" provoz před sebou, dosáhne všech tří přínosů najednou. Mnoho řidičů je však bohužel fixovaných na několik nejbližších metrů, a tak nezvolní, když auta vpředu začnou brzdit. S každým dalším takovým se intenzita brzdění zvětšuje a například v hustém provozu na dálnici to celé může vyústit v řetězovou srážku.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy