Nejspíš je děláte také: Deset nešvarů, které ostatním řidičům otravují život

Lukáš Vaverka
7. 1. 2020 7:06
Ohleduplnost, předvídavost, plynulost jízdy... Parametry, které mají nezpochybnitelný vliv na bezpečnost provozu. Souhlasí s tím určitě každý řidič, stejně tak ale každý z nás alespoň jednou za čas udělá chybu, která okolní provoz zbrzdí nebo způsobí zmatky. Sestavili jsme přehled nešvarů, které každý čas od času na silnici spáchá, ať už z nedbalosti, nepozornosti, nebo následkem špatných návyků.
Foto: Shutterstock

Zpomalování na poslední chvíli

Plynulost je základním předpokladem komfortní, bezpečné a úsporné jízdy. Kdo dobře "čte" provoz před sebou, dosáhne všech tří přínosů najednou. Mnoho řidičů je však bohužel fixovaných na několik nejbližších metrů, a tak nezvolní, když auta vpředu začnou brzdit. S každým dalším takovým se intenzita brzdění zvětšuje a například v hustém provozu na dálnici to celé může vyústit v řetězovou srážku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Nouzové dodávky jsou jen záchranná síť. ERÚ vyzval lidi k hledání nových dodavatelů

Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval spotřebitele, kteří se po konci jejich prodejce energií dostali k takzvanému dodavateli poslední instance (DPI), aby neotáleli s výběrem nové smlouvy u vybraného dodavatele. Kromě společnosti, ke které se nyní dostali, mohou zvolit jakéhokoliv dodavatele na trhu. Na páteční tiskové konferenci to řekl předseda Rady ERÚ Stanislav Trávníček.

U DPI podle Trávníčka sice mohou klienti zůstat až půl roku, institut ale slouží primárně jako záchranná síť, aby lidé nezůstali bez elektřiny a plynu. Volba standardního ceníku je cenově výhodnější, uvedl. Změnu doporučují i samotní dodavatelé DPI.

Dodavatelem poslední instance jsou v případě dodávek elektrické energie v současné době v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR). Trávníček dnes uvedl, že přechod na standardní produkty se vyplatí nejvíce zákazníkům s velkou spotřebou.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Při požáru výrobny střelného prachu na jihu Ruska zemřelo až 16 lidí

Až 16 lidí zřejmě přišlo o život a deset dalších utrpělo zranění při explozi a následném požáru ve výrobně střelného prachu na jihu evropské části Ruska. Úřady podle agentury TASS potvrdily sedm mrtvých s tím, že devět osob je pohřešováno. Podle záchranářů ale ani tito nezvěstní neštěstí jistě nepřežili.

Podle ministerstva pro mimořádné situace neštěstí v dílně závodu Elastik v Rjazaňské oblasti zavinilo "narušení technologického procesu". Oheň se již podařilo uhasit a místní úřady ujistily, že obyvatelstvo obce Lesnoje, kde k neštěstí došlo, není nijak ohrožené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy