Nejspíš je děláte také: Deset nešvarů, které ostatním řidičům otravují život

Lukáš Vaverka
7. 1. 2020 7:06
Ohleduplnost, předvídavost, plynulost jízdy... Parametry, které mají nezpochybnitelný vliv na bezpečnost provozu. Souhlasí s tím určitě každý řidič, stejně tak ale každý z nás alespoň jednou za čas udělá chybu, která okolní provoz zbrzdí nebo způsobí zmatky. Sestavili jsme přehled nešvarů, které každý čas od času na silnici spáchá, ať už z nedbalosti, nepozornosti, nebo následkem špatných návyků.
Foto: Shutterstock

Pomalý rozjezd ze semaforu

Opačnou chybou, i když s podobnými východisky, je ležérní přístup k rozjezdu od semaforu. Kdo se zařazením jedničky a rozjezdem čeká, až se pohne auto před ním, okrádá sebe i všechny za sebou o cenné sekundy. Skupina vyčkávajících řidičů dokáže být proti těm pohotovým o tolik pomalejší, že sníží prostupnost křižovatky třeba i na polovinu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy