reklama
 
 

Akcionáři NWR schválili prodej ostravských OKK Koksoven

4. 12. 2013 14:35
Transakci již odsouhlasil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Amsterodam - Akcionáři těžařské společnosti New World Resources (NWR) na středeční mimořádné valné hromadě schválili prodej ostravských OKD Koksoven skupině Metalimex za 95 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Transakci již minulý měsíc odsouhlasil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. NWR prodejem reaguje na měnící se tržní podmínky. Společnost se také chystá uzavřít Důl Paskov na Frýdecko-Místecku, protože ho výhledově nepovažuje za konkurenceschopný.

OKK tvoří v rámci skupiny NWR samostatný segment, má nezávislé vedení, v koksovnách nyní pracuje 732 zaměstnanců. V současnosti provozuje jediné zařízení v Ostravě - Koksovnu Svoboda. Koksovna provozuje čtyři koksárenské baterie.

Metalimex a její mateřská společnost MTX CZ jsou české společnosti obchodující s hliníkovými plechy, mědí, ocelí, železnou rudou, uhlím a dalšími komoditami ve střední Evropě.

Společnost NWR, která sídlí v Amsterodamu, patří téměř ze dvou třetin skupině BXR, v níž má zhruba poloviční podíl podnikatel Zdeněk Bakala. NWR je kotována na burze v Londýně, Praze a Varšavě.

Upozornění vydavatele: Spoluvlastníkem firmy NWR je Zdeněk Bakala, který vlastní také Centrum Holdings, vydavatele deníku Aktuálně.cz

autor: ČTK | 4. 12. 2013 14:35

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama