Akcionáři NWR schválili prodej ostravských OKK Koksoven

ČTK ČTK
4. 12. 2013 14:35
Transakci již odsouhlasil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
ilustrační foto (Důl Paskov)
ilustrační foto (Důl Paskov) | Foto: NWR

Amsterodam - Akcionáři těžařské společnosti New World Resources (NWR) na středeční mimořádné valné hromadě schválili prodej ostravských OKD Koksoven skupině Metalimex za 95 milionů eur (2,6 miliardy korun).

Transakci již minulý měsíc odsouhlasil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. NWR prodejem reaguje na měnící se tržní podmínky. Společnost se také chystá uzavřít Důl Paskov na Frýdecko-Místecku, protože ho výhledově nepovažuje za konkurenceschopný.

OKK tvoří v rámci skupiny NWR samostatný segment, má nezávislé vedení, v koksovnách nyní pracuje 732 zaměstnanců. V současnosti provozuje jediné zařízení v Ostravě - Koksovnu Svoboda. Koksovna provozuje čtyři koksárenské baterie.

Metalimex a její mateřská společnost MTX CZ jsou české společnosti obchodující s hliníkovými plechy, mědí, ocelí, železnou rudou, uhlím a dalšími komoditami ve střední Evropě.

Společnost NWR, která sídlí v Amsterodamu, patří téměř ze dvou třetin skupině BXR, v níž má zhruba poloviční podíl podnikatel Zdeněk Bakala. NWR je kotována na burze v Londýně, Praze a Varšavě.

Upozornění vydavatele: Spoluvlastníkem firmy NWR je Zdeněk Bakala, který vlastní také Centrum Holdings, vydavatele deníku Aktuálně.cz

 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru obytné budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče. Příčina neštěstí zatím není známa, úřady ale nevyloučily závadu na rozvodech elektřiny.

Požár ve čtvrti u hlavního nádraží si vyžádal životy tří mužů ve věku od 30 do 45 let a dvou žen, jedné 25leté a jedné asi 70leté. Podle regionálního listu DNA se podařilo hasičům z budovy dostat 23 lidí bez zranění. Většina z nich našla přístřeší v jedné ze školních tělocvičen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy