Adidas slaví 70 let. Ke své centrále přistavěl čtyřpatrový "stadion" pro zaměstnance

Klikněte pro vstup do galerie.
Příští neděli uběhne od založení značky Adidas 70 let, již nyní si ovšem firma nadělila dárek – budovu připomínající fotbalový stadion, kde na 52 tisících čtverečních metrech budou moci pracovat dva tisíce zaměstnanců.
Zakladatel společnosti Adolf Dassler, který zemřel v 70. letech minulého století, bude mít díky své soše před budovou dokonalý přehled o příchodech a odchodech zaměstnanců.
Již od tohoto týdne se začnou zaměstnanci do nové budovy s názvem Arena stěhovat. Firmě se tak podaří mít veškeré pracovníky sídlící v německém Herzogenaurachu v jednom "kampusu". Ten společnost nazývá World of Sports (svět sportů).
Kampus (na obrázku ještě bez Arény) nabízí zaměstnancům vedle kanceláří například školku, fitness studio či dvoupatrové parkoviště. Nechybí ani zastávka firmou placeného autobusu z Norimberku. V kampusu pracuje celkem 5600 zaměstnanců.
Foto: Adidas-group
on on
9. 8. 2019 16:35
Známá oděvní značka Adidas oslaví za týden 70 let. Jako dárek si už nyní nadělila novou čtyřpatrovou budovu u své centrály v bavorském Herzogenaurachu. Stavba připomíná fotbalový stadion a na 52 tisících metrech čtverečních zde bude pracovat na dva tisíce lidí.
 

Právě se děje

před 18 minutami

Kurdové se stahují ze severu Sýrie, příměří ale neprodloužíme, oznámil Erdogan

Oddíly syrských Kurdů YPG se v severní Sýrii stále ještě stahují od turecké hranice. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň odmítl návrh francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na prodloužení příměří. Turecko, které zahájilo boj proti syrským Kurdům 9. října, minulý čtvrtek přistoupilo na 120hodinové příměří. To skončí tento den ve 21:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy