Adidas slaví 70 let. Ke své centrále přistavěl čtyřpatrový "stadion" pro zaměstnance

Klikněte pro vstup do galerie.
Příští neděli uběhne od založení značky Adidas 70 let, již nyní si ovšem firma nadělila dárek – budovu připomínající fotbalový stadion, kde na 52 tisících čtverečních metrech budou moci pracovat dva tisíce zaměstnanců.
Zakladatel společnosti Adolf Dassler, který zemřel v 70. letech minulého století, bude mít díky své soše před budovou dokonalý přehled o příchodech a odchodech zaměstnanců.
Již od tohoto týdne se začnou zaměstnanci do nové budovy s názvem Arena stěhovat. Firmě se tak podaří mít veškeré pracovníky sídlící v německém Herzogenaurachu v jednom "kampusu". Ten společnost nazývá World of Sports (svět sportů).
Kampus (na obrázku ještě bez Arény) nabízí zaměstnancům vedle kanceláří například školku, fitness studio či dvoupatrové parkoviště. Nechybí ani zastávka firmou placeného autobusu z Norimberku. V kampusu pracuje celkem 5600 zaměstnanců.
Foto: Adidas-group
on on
9. 8. 2019 16:35
Známá oděvní značka Adidas oslaví za týden 70 let. Jako dárek si už nyní nadělila novou čtyřpatrovou budovu u své centrály v bavorském Herzogenaurachu. Stavba připomíná fotbalový stadion a na 52 tisících metrech čtverečních zde bude pracovat na dva tisíce lidí.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a místo toho zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Babiš v důvodové zprávě uvádí, že navrhované snížení daňového zatížení práce je zamýšleno pouze na dva roky. O definitivním daňovém režimu a výši sazeb se podle něj rozhodne podle aktuálního ekonomického a fiskálního vývoje.

 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy