Zemanův tajný trumf: Do kampaně na poslední chvíli zapojí dceru Kateřinu

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
24. 1. 2018 14:26
Do prezidentské kampaně se na poslední chvíli zapojí dcera Miloše Zemana Kateřina. Podpoří tak svého otce, který obhajuje prezidentskou funkci.
Miloš Zeman s dcerou Kateřinou
Miloš Zeman s dcerou Kateřinou | Foto: Reuters

Praha - Do prezidentské kampaně se na poslední chvíli a narychlo zapojí i dcera prezidenta Miloše Zemana Kateřina, která studuje a žije v Londýně. Do Prahy má podle informací z prezidentova nejbližšího okolí přiletět už ve středu.

Způsob, jakým se narychlo "první dcera" zapojí do kampaně svého otce, Hrad úzkostlivě tají, protože chce využít momentu překvapení. "Chystáme to jako překvapení na závěr celé kampaně," řekl zdroj z blízkosti prezidenta pod příslibem anonymity.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nechtěl zapojení Kateřiny Zemanové komentovat, ani ho ale nevyvrátil. "O naší strategii ze zcela logických důvodů nebudeme veřejně hovořit," napsal Aktuálně.cz mluvčí.

Před pěti lety hrála Kateřina Zemanová v předvolební kampani svého otce velmi důležitou roli a na veřejnosti ho často doprovázela. Později však po několika skandálech odjela do Londýna, kde studuje antropologii. Na veřejnosti se od té doby téměř neobjevuje.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy