Vítězství Zemana a porážka Schwarzenberga

Vítězství Zemana a porážka Schwarzenberga
Karel Schwarzenberg uznal porážku ve druhém kole volby. Za pět let už se účastnit voleb nebude. "Děkuji mockrát a uvidíme se v lepších časech."
Zeman své vítězství komentoval na briefingu v tlačenici mezi svými příznivci, kteří se sešli v pražském Top hotelu.
Do Top hotelu přišel i Miroslav Šlouf. Neviděl, neslyšel.
Politický lobbista a bývalý poslanec KSČ Šlouf působil i jako vedoucí Zemanových poradců v dobách, kdy byl premiérem.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Vojtěch Marek Štěpán Plaček Ludvík Hradilek, Vojtěch Marek, Štěpán Plaček
26. 1. 2013 16:52

Zeman ve druhém kole prezidentské volby získal hlasy zhruba 55 procent voličů a přesvědčivě zvítězil. Úřadu by se nový prezident měl ujmout 8. března.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy