Vítězství Zemana a porážka Schwarzenberga

Vítězství Zemana a porážka Schwarzenberga
Karel Schwarzenberg uznal porážku ve druhém kole volby. Za pět let už se účastnit voleb nebude. "Děkuji mockrát a uvidíme se v lepších časech."
Zeman své vítězství komentoval na briefingu v tlačenici mezi svými příznivci, kteří se sešli v pražském Top hotelu.
Do Top hotelu přišel i Miroslav Šlouf. Neviděl, neslyšel.
Politický lobbista a bývalý poslanec KSČ Šlouf působil i jako vedoucí Zemanových poradců v dobách, kdy byl premiérem.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Vojtěch Marek Štěpán Plaček Ludvík Hradilek, Vojtěch Marek, Štěpán Plaček
26. 1. 2013 16:52

Zeman ve druhém kole prezidentské volby získal hlasy zhruba 55 procent voličů a přesvědčivě zvítězil. Úřadu by se nový prezident měl ujmout 8. března.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

Další zprávy