Zeman se na Hradě sešel s čínským velvyslancem a dvěma manažery firmy Huawei

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 1. 2019 17:06
Zeman přijal na Hradě čínského velvyslance a dva představitele firmy Huawei. Před výrobky Huawei varoval český národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB). Zástupci společnosti informovali prezidenta o současném stavu investičních aktivit a dalších plánech do budoucna. "Diskuse byla věnována i otázkám kybernetické bezpečnosti. Zástupci společnosti Huawei deklarovali, že dodržují příslušné standardy," informoval na Twitteru hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Mluvčí zároveň dodal, že prezident se na dubnové návštěvě Čínské lidové republiky sejde s generálním ředitelem společnosti Huawei.
Miloš Zeman s čínskou návštěvou.
Miloš Zeman s čínskou návštěvou. | Foto: Twitter
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy