Zeman: Můj zdravotní stav je stabilizovaný. Špatně slyším, ale se zrakem problém nemám

ČTK ČTK
14. 12. 2016 19:30
Prezident Miloš Zeman ve středu řekl, že jeho zdravotní stav je stabilizovaný. Přiznal, že na dálku vidí perfektně, na čtení potřebuje brýle jen odpoledne. Prezident tak vyvrátil informace z médií, že má problém rozeznat své spolupracovníky. Psalo se také o polyfunkční neuropatii, kvůli které musí prezident chodit s hůlkou. Lidové noviny minulý týden napsaly, že lékařský tým pod vedením Martina Holcáta, který měl o prezidentovo zdraví pečovat, se přestal scházet.
Miloš Zeman při předávání státních vyznamenání 28. října 2016.
Miloš Zeman při předávání státních vyznamenání 28. října 2016. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha/Lisabon - Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana je podle něho stabilizovaný. Novinářům řekl, že na dálku vidí perfektně a na čtení potřebuje brýle pouze odpoledne. Ke svému zdravotnímu stavu se vyjádřil na novinářský dotaz během státní návštěvy v Portugalsku. V posledních dnech se v médiích objevily spekulace o prezidentově zdraví a o tom, že přestalo fungovat lékařské konzilium, které se o něj mělo starat.

Týdeník Respekt na konci listopadu uvedl, že Zeman údajně někdy při poradách nerozeznává své spolupracovníky, což by mohlo být způsobeno horším zrakem. Poukázal také na jeho zhoršující se chůzi, která je způsobena polyfunkční neuropatií. Zhoršující se zdraví je podle Respektu důvodem, proč by se Zeman mohl rozhodnout znovu nekandidovat na prezidenta.

"Mohu vás ujistit, že i když špatně slyším, což přiznávám, můj zdravotní stav je stabilizovaný, na dálku vidím perfektně. Dopoledne čtu bez brýlí a odpoledne mám dvě dioptrie," řekl Zeman novinářům.

Lidové noviny minulý týden napsaly, že lékařský tým pod vedením Martina Holcáta, který měl o prezidentovo zdraví pečovat, se přestal scházet. "Konzilium je v podstatě rozpuštěné. Nebyl důvod něco řešit. Kdyby přišla krize, něco by se zhoršilo, tak se svolá, ale nyní je vlastně pasivní," citoval deník Holcáta. Zeman má nyní své zdraví konzultovat s jednotlivými lékaři.

Spekulace o Zemanově zdraví jsou často spojena s nezdravým životním stylem, kterým se v minulosti netajil. Zeman je vášnivý kuřák a má blízko k alkoholu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy