Zeman kritizoval ČT, že vystřihla pochvalu od Gotta. Není to pravda, ukázala televize

Domácí Domácí
23. 9. 2019 13:39
Prezident Miloš Zeman si v pondělí při návštěvě na jednání vlády stěžoval, že Česká televize z rozhovoru s Karlem Gottem vystřihla Mistrovu zdravici prezidentovi. Rozhovor i se zmíněnou pasáží přitom ČT odvysílala. Na další prezidentův omyl upozornila televize v pořadu 168 hodin.
Zpěvák Karel Gott.
Zpěvák Karel Gott. | Foto: ČTK

"Televize, ta vždycky něco natočí, a pak to neodvysílá. Teď vysílali pořad s Gottem. Gott to skončil slovy: ať žije pan prezident. A Česká televize to ustřihla," prohlásil Zeman před kamerou směrem k premiérovi Andreji Babišovi.

Česká televize přitom 14. července, v den zpěvákových 80. narozenin, odvysílala celý bilanční rozhovor Karla Gotta s redaktorem Michalem Kubalem, a to i s uvedenou větou:

"Dostal jsem spoustu dárků a musím vám říct, že jsem měl slzu v oku, když jsem dostal dneska dopis od pana prezidenta, protože to je prostě dopis od hlavy státu. Čili když on řekne - jste skutečný umělec, který se rozdává druhým, je to vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se třeba i z posledních sil… Takže ať žije pan prezident, děkuju," řekl Gott (video zde, zmíněná pasáž začíná v čase 22:32).

Podpořil Gott Zemana? 

Prezident Zeman před několika dny připustil, že Karlu Gottovi udělí vyšší státní vyznamenání, než jaké zpěvák už dříve dostal. Učiní tak ale až příští rok. Gott dostal medaili Za zásluhy I. stupně v roce 2009 od tehdejšího prezidenta Václava Klause.

Miloš Zeman se loni před prezidentskou volbou chlubil tím, že mu Gott vyjádřil podporu. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dokonce na internetu zveřejnil text s titulkem "Karel Gott bude volit Miloše Zemana." Zpěvák se však proti tomu ohradil a upozornil, že nikoho jmenovitě nepodpořil.

Pouze prohlásil, že bude volit kandidáta, kterého si váží, jehož myšlenky jsou mu blízké a který bude dobře reprezentovat republiku. Podle Hradu to však byla jasná podpora Miloše Zemana. "Mistrovo poselství bylo zřejmé každému pozornému čtenáři," reagoval tehdy Ovčáček.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Při explozi v Houstonu přišli o život dva lidé. Nešlo o záměrný čin, sdělili vyšetřovatelé

Mohutná exploze dnes v průmyslovém objektu na severozápadě Houstonu na jihu Spojených států zabila dva lidi, srovnala se zemí budovu skladu zboží a poškodila několik okolních domů. Oznámila to místní policie. Podle vyšetřovatelů nešlo o záměrný čin, nicméně trestní stíhání neznámé osoby bylo zahájeno.

Šéf houstonských hasičů Samuel Peňa na twitteru varoval obyvatele, aby se k místu zásahu nepřibližovali. Přislíbil, že hasiči příčinu výbuchu oznámí, jakmile budou mít konkrétní informace. Dodal, že evakuace vyhlášena nebyla, ale bylo uzavřeno několik okolních ulic.

Peňa rovněž napsal, že odborníci v okolí sledují kvalitu ovzduší, ale že žádný únik nebezpečných látek zaznamenán nebyl.

Exploze, kterou zachytily kamery, byla natolik silná, že otřásla domy v okolí. Domy a další stavby v okolí mají poškozené střechy a stěny. Drobné škody jako rozbitá okna a dveře ohlásili i lidé ve vzdálenějších oblastech.

Velká síla exploze, kterou doprovázel mohutný záblesk a která byla slyšet na kilometry daleko, vyvolala na twitteru spekulace, že město zasáhl meteorit nebo vybuchla puma.

před 40 minutami

Policie obvinila dva lidi kvůli úmrtí muže po pádu pod metro

V souvislosti se čtvrtečním úmrtím muže po pádu pod soupravu metra byli zadrženi a obviněni dva lidé. Uvedl to dnes server iDNES.cz. Kvůli věku obviněných nechtěli policisté podle serveru uvést k případu bližší informace.

Muž spadl do kolejiště metra ve čtvrtek kolem 19:30 ve stanici Anděl na lince B. "Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ve čtvrtek ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Svědci incidentu podle některých médií uváděli, že muže z nástupiště někdo shodil. Policisté to ale zatím nepotvrdili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy