Zeman kritizoval ČT, že vystřihla pochvalu od Gotta. Není to pravda, ukázala televize

Domácí Domácí
23. 9. 2019 13:39
Prezident Miloš Zeman si v pondělí při návštěvě na jednání vlády stěžoval, že Česká televize z rozhovoru s Karlem Gottem vystřihla Mistrovu zdravici prezidentovi. Rozhovor i se zmíněnou pasáží přitom ČT odvysílala. Na další prezidentův omyl upozornila televize v pořadu 168 hodin.
Zpěvák Karel Gott.
Zpěvák Karel Gott. | Foto: ČTK

"Televize, ta vždycky něco natočí, a pak to neodvysílá. Teď vysílali pořad s Gottem. Gott to skončil slovy: ať žije pan prezident. A Česká televize to ustřihla," prohlásil Zeman před kamerou směrem k premiérovi Andreji Babišovi.

Česká televize přitom 14. července, v den zpěvákových 80. narozenin, odvysílala celý bilanční rozhovor Karla Gotta s redaktorem Michalem Kubalem, a to i s uvedenou větou:

"Dostal jsem spoustu dárků a musím vám říct, že jsem měl slzu v oku, když jsem dostal dneska dopis od pana prezidenta, protože to je prostě dopis od hlavy státu. Čili když on řekne - jste skutečný umělec, který se rozdává druhým, je to vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se třeba i z posledních sil… Takže ať žije pan prezident, děkuju," řekl Gott (video zde, zmíněná pasáž začíná v čase 22:32).

Podpořil Gott Zemana? 

Prezident Zeman před několika dny připustil, že Karlu Gottovi udělí vyšší státní vyznamenání, než jaké zpěvák už dříve dostal. Učiní tak ale až příští rok. Gott dostal medaili Za zásluhy I. stupně v roce 2009 od tehdejšího prezidenta Václava Klause.

Miloš Zeman se loni před prezidentskou volbou chlubil tím, že mu Gott vyjádřil podporu. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček dokonce na internetu zveřejnil text s titulkem "Karel Gott bude volit Miloše Zemana." Zpěvák se však proti tomu ohradil a upozornil, že nikoho jmenovitě nepodpořil.

Pouze prohlásil, že bude volit kandidáta, kterého si váží, jehož myšlenky jsou mu blízké a který bude dobře reprezentovat republiku. Podle Hradu to však byla jasná podpora Miloše Zemana. "Mistrovo poselství bylo zřejmé každému pozornému čtenáři," reagoval tehdy Ovčáček.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy