Zeman: Volil bych Trumpa. Reaganovi se taky smáli, že je jen hloupý herec

ČTK ČTK
20. 9. 2016 12:01
V amerických prezidentských volbách by český prezident Miloš Zeman volil Donalda Trumpa. Podle něj by USA pod vedením Trumpa byly úplně jiné, než jaké jsou za současného prezidenta Baracka Obamy. Trumpova protikandidátka Hillary Clintonová by podle Zemana jen pokračovala v nastavené Obamově politice. Kritické hlasy o Trumpově populismu či nedostatku zkušeností Zeman odmítl.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha – Prezident Miloš Zeman by v amerických prezidentských volbách podpořil republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Uvedl to v rozhovoru pro iDnes.cz. Trumpova demokratická konkurentka Hillary Clintonová by podle Zemana pokračovala v politice současného prezidenta Baracka Obamy.

Zeman uvedl, že Spojené státy by pod vedením Trumpa byly jiné, než jaké jsou za Obamy. "Při vší úctě k Baracku Obamovi, jeho jméno je spojeno s celou řadou neúspěchů, podařilo se mu rozhasit celý Střední východ," uvedl. Po Obamovi podle české hlavy státu zůstává řada "mokvajících ran" a žádná se nezahojila.

Clintonová by podle Zemana pokračovala v Obamou nastaveném směru. "Já se nebudu vměšovat do amerických vnitřních záležitostí, pouze řeknu, že pokud bych byl americkým občanem, tak ano, volil bych Donalda Trumpa," uvedl Zeman.

Kritické hlasy o Trumpově populismu či nedostatku zkušeností Zeman odmítl a poukázal na Ronalda Reagana, který byl prezidentem v letech 1981–1989. "Když kandidoval Reagan, byly posměšky, že je to jen hloupý herec, co od něj můžeme čekat. A byl to jeden z největších amerických prezidentů," řekl Zeman.

 

Právě se děje

Další zprávy