Zbraně jsem raději okamžitě odevzdal, říká policista, který v opilosti naboural 51 aut

Martin Ťopek Martin Ťopek
Aktualizováno 18. 4. 2016 19:00
Policista a bývalý vysokoškolský učitel na Policejní akademii Karel Kadlec se snaží všemožně dokázat, že není takový lotr, jak by po opileckém šílenství z minulého týdne mohl vypadat. Reputaci mu zničila jeho zběsilá jízda s terénním vozem, během níž v opilosti poničil 51 aut a způsobil milionovou škodu.
Jedna ze zbraní, kterou Karel Kadlec odevzdal
Jedna ze zbraní, kterou Karel Kadlec odevzdal | Foto: Policie

Praha - Poté, co se v pátek Karel Kadlec omluvil všem poškozeným řidičům i celému policejnímu sboru za škodu a ostudu, kterou způsobil, se rozhodl v předstihu odevzdat jím držené zbraně. 

"Všechny zbraně, které jsem vlastnil, jsem dobrovolně a okamžitě bez čekání na vypršení lhůty předal příslušnému oddělení police," uvedl Kadlec, který na Policejní akademii působil jako instruktor střelby. 

Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem.
Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem. | Foto: Policie

Služební zbraně však musel Kadlec odevzdat už po loňské nehodě, po níž nadýchal kolem jedné a půl promile. Nyní se dobrovolně zbavil ještě těch, které vlastnil soukromě.

"Ano, můžeme potvrdit, že pan Kadlec nám všechny držené zbraně odevzdal. Velmi úzce s námi spolupracuje," uvedla mluvčí pražského krajského ředitelství policie Andrea Zoulová.

Policie uvedla, že Kadlec odevzdal celkem 13 kusů zbraní. Kromě pistolí byl mezi nimi také jeden historický revolver, polovina zbraní byly pušky. "Zároveň jsme muže vyzvali, aby se dostavil ke svému posuzujícímu lékaři a podrobil se lékařské prohlídce za účelem posouzení zdravotní způsobilosti," dodala Zoulová.

Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem.
Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem. | Foto: Policie

Otázka je, do jaké míry mu kajícnost pomůže. Podle svých slov Kadlec nevlastní řidičský průkaz, po likvidační jízdě na pražských Vinohradech zůstala škoda za dva miliony korun a navíc mu policisté v krvi naměřili přes jedno promile alkoholu.

Kromě správného řízení či dokonce soudu ho tak čeká ještě náhrada škody pojišťovně, přesněji řečeno České kanceláři pojistitelů (ČKP), která majitele poškozených aut vyplatí z garančního fondu. 

"Úspěšnost vymáhání dlužných částek je kolem třiceti procent," řekl mluvčí ČKP Aleš Povr. Kadlec však trvá na tom, že udělá vše proto, aby sám celou škodu uhradil. 

Muž, který nadýchal přes jedno promile alkoholu, naboural na pražských Vinohradech 51 aut a způsobil tím škody odhadem za dva miliony korun. | Video: youtube


 

Právě se děje

před 11 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy