Zbraně jsem raději okamžitě odevzdal, říká policista, který v opilosti naboural 51 aut

Martin Ťopek Martin Ťopek
Aktualizováno 18. 4. 2016 19:00
Policista a bývalý vysokoškolský učitel na Policejní akademii Karel Kadlec se snaží všemožně dokázat, že není takový lotr, jak by po opileckém šílenství z minulého týdne mohl vypadat. Reputaci mu zničila jeho zběsilá jízda s terénním vozem, během níž v opilosti poničil 51 aut a způsobil milionovou škodu.
Jedna ze zbraní, kterou Karel Kadlec odevzdal
Jedna ze zbraní, kterou Karel Kadlec odevzdal | Foto: Policie

Praha - Poté, co se v pátek Karel Kadlec omluvil všem poškozeným řidičům i celému policejnímu sboru za škodu a ostudu, kterou způsobil, se rozhodl v předstihu odevzdat jím držené zbraně. 

"Všechny zbraně, které jsem vlastnil, jsem dobrovolně a okamžitě bez čekání na vypršení lhůty předal příslušnému oddělení police," uvedl Kadlec, který na Policejní akademii působil jako instruktor střelby. 

Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem.
Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem. | Foto: Policie

Služební zbraně však musel Kadlec odevzdat už po loňské nehodě, po níž nadýchal kolem jedné a půl promile. Nyní se dobrovolně zbavil ještě těch, které vlastnil soukromě.

"Ano, můžeme potvrdit, že pan Kadlec nám všechny držené zbraně odevzdal. Velmi úzce s námi spolupracuje," uvedla mluvčí pražského krajského ředitelství policie Andrea Zoulová.

Policie uvedla, že Kadlec odevzdal celkem 13 kusů zbraní. Kromě pistolí byl mezi nimi také jeden historický revolver, polovina zbraní byly pušky. "Zároveň jsme muže vyzvali, aby se dostavil ke svému posuzujícímu lékaři a podrobil se lékařské prohlídce za účelem posouzení zdravotní způsobilosti," dodala Zoulová.

Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem.
Jedna ze zbraní odevzdaná policistou Karlem Kadlecem. | Foto: Policie

Otázka je, do jaké míry mu kajícnost pomůže. Podle svých slov Kadlec nevlastní řidičský průkaz, po likvidační jízdě na pražských Vinohradech zůstala škoda za dva miliony korun a navíc mu policisté v krvi naměřili přes jedno promile alkoholu.

Kromě správného řízení či dokonce soudu ho tak čeká ještě náhrada škody pojišťovně, přesněji řečeno České kanceláři pojistitelů (ČKP), která majitele poškozených aut vyplatí z garančního fondu. 

"Úspěšnost vymáhání dlužných částek je kolem třiceti procent," řekl mluvčí ČKP Aleš Povr. Kadlec však trvá na tom, že udělá vše proto, aby sám celou škodu uhradil. 

Muž, který nadýchal přes jedno promile alkoholu, naboural na pražských Vinohradech 51 aut a způsobil tím škody odhadem za dva miliony korun. | Video: youtube


 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy