Objevte Zapomenutá místa Prahy

Objevte Zapomenutá místa Prahy
Praha má mnoho železničních nádraží, ovšem ne všechna slouží osobní dopravě. Jedním z nich je i Nákladové nádraží Žižkov. Toto hlavové nádraží vznikalo v letech 1931 - 1936 dle projektů Dr. Ing. Karla Caivase a Ing. arch. Vladimíra Weisse. Charakteristickým prvkem je funkcionalistická budova tvaru písmene U, jejíž strany jsou navzájem propojeny mosty s výtahovými šachtami. Provoz zde byl ukončen v roce 2002, budovy jsou ovšem stále využívány jako skladové prostory, kolejiště pak slouží k odstavování nákladních vozů. Vzhledem k umístění a rozsáhlosti celého areálu je nákladové nádraží terčem zájmu developerů, kteří zde chtějí vystavět byty, hotely, obchody a kanceláře.
Nejmenší dům - dnes už jen jako spojovací "chodba" dvou domů sousedních se nachází v Anežské ulici, kousek za Haštalským náměstím.
Nový svět na Praze 1. Půvabná část města ještě před rekonstrukcí.
Plovárna pod barrandovskou skálou v Praze z roku 1930 byla prvním regulérním závodním padesátimetrovým bazénem v tehdejším Československu. Nepřežila ale pád skály, která se nad tribunami utrhla, a dnes zde smutně zarůstá.
Foto: Jaroslav Hrubeš
Lucie Kalivodová
22. 9. 2011 6:00

Praha - Pražská informační služba (PIS) ve spolupráci se všemi městskými částmi a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy vytvořila jedinečnou soutěž s názvem Zapomenutá místa Prahy, kterou vyhlásila v květnu 2011 pod heslem "Praha není pouze Karlův most nebo Vyšehrad". Město má totiž tolik pozoruhodných zákoutí a památek nevšedních svou minulostí, že je potřeba si je připomínat. Pokud máte ve svém okolí také takto zajímavá místa či památky, která jsou nedílnou součástí pražské historie či Vaší městské části, pošlete jejich fotografie s krátkým popisem a zapojte se do soutěže. Na stránkách www.zapomenutamistaprahy.cz můžete najít inspiraci a veškeré informace k soutěži, která potrvá do 31. října 2011. Soutěžní místa se v budoucnu navíc stanou součástí geocachingové mapy, takže vyznavači této sportovně-turistické aktivity si také přijdou na své. Na ochutnávku ze soutěžních snímků se můžete podívat v následující fotogalerii.

 

Právě se děje

Další zprávy