Zápach a 200 kilogramů ryb i mořských plodů. V Praze našli další nelegální sklad

ČTK ČTK
2. 9. 2018 11:37
Potraviny nebyly označené, některé zapáchaly, provozovatel nebyl na místě schopen předložit doklady o jejich původu.
Mořské ryby, ilustrační foto
Mořské ryby, ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Praha - Veterináři objevili v Praze další nelegální sklad, tentokrát v Holešovicích. Našli v něm 200 kilogramů zmrzlých ryb a mořských plodů. Provozovateli, který dodává potraviny na farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad a v Holešovické tržnici, hrozí až 50milionová pokuta.

Potraviny nebyly označené, některé zapáchaly, provozovatel nebyl na místě schopen předložit doklady o jejich původu, sdělil Petr Majer ze Státní veterinární správy. V uplynulých dnech zjistili veterináři nelegální sklady v Praze 9 a 10.

"Provoz, v němž se potraviny nacházely, nebyl schválený veterinárním dozorem a prostory nesplňovaly veterinárně-hygienické požadavky na uspořádání, čistotu a vybavení. Produkty zde uložené ve zmrazeném stavu nebyly označené a nebylo je možné blíže identifikovat. Některé, jež byly zabaleny v mikrotenových obalech, zapáchaly či měly změněnou barvu," uvedl Majer.

Produkty byly znehodnocené obarvením a veterináři nařídili jejich likvidaci na náklady provozovatele. "Předpokládáme, že produkty skladoval buď před uvedením na trh, nebo jsou to produkty, které nebyly prodány a byly již vyřazeny z oběhu - v současné době s určitostí nevíme. Dále jsme zjistili, že provozovatel nabízel k prodeji rybí salát a rybí polévku. Je předmětem šetření, kde byly tyto potraviny vyrobeny," doplnil Majer.

Jde o několikátý případ nalezeného nelegálního skladu v Praze. V posledních dnech objevili veterináři jeden v Hostivaři a druhý ve Vysočanech, bylo v nich sušené kojenecké mléko z Velké Británie nebo čevapčiči z Bulharska. Sušeného kojeneckého mléka našli veterináři 740 kilogramů. Ve vysočanském skladu bylo 100 kilogramů zmrazených masných polotovarů.

Veterináři již v květnu informovali o prostorách v pražských Horních Počernicích, kde nařídili likvidaci 110 kilogramů rybích výrobků. Loni v listopadu objevili sklad v Praze 6, kde byly zmrazené ryby z Vietnamu, rybí konzervy z Koreje a zmrazené hovězí maso z Rakouska. Celkem v něm bylo 2,6 tuny živočišných produktů. Maso z něj putovalo do restaurací v Praze a okolí.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Řecko schválilo zákon protim demonstracím, tisíce lidé proti němu protestují

Řecký parlament dnes schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru Atén zároveň protestovaly tisíce lidí. Legislativu navrhla řecká konzervativní vláda, podle které časté demonstrace ohrožují veřejnou bezpečnost a mají negativní dopady na obchod, píše agentura Reuters.

Před parlamentní budovou proti právní úpravě demonstrovalo okolo 10 000 lidí. Od hlavního davu se oddělila skupina manifestantů, která na dohlížející policii házela zápalné lahve. Bezpečnostní složky proti nim zakročily slzným plynem.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté, co jej v květnu úřady propustily do domácího vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s lidmi nakaženými koronavirem. Americké úřady podle Cohenova právníka došly k závěru, že někdejší Trumpův důvěrník porušil podmínky, na jejichž základě byl propuštěn do domácího vězení, napsal server televize CNBC.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Americké úřady se bojí, že by se Epsteinova přítelkyně mohla po svém zatčení zabít. Nosí proto i oblek z papíru

Americké federální úřady se obávají, že by dlouholetá přítelkyně zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová mohla po svém zatčení spáchat ve vězení sebevraždu. Sebrali jí proto veškeré látkové oblečení a povlečení a dali jí namísto toho oblek z papíru, napsala agentura AP s odkazem na nejmenovaný informovaný zdroj.

Maxwellová je nyní ve federální věznici ve městě New York. Tamní vězeňská služba přitom přijala výjimečná opatření, jejichž cílem je zajistit, aby si zadržená neublížila sama nebo ji nenapadli spoluvězni, uvedl zdroj AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy