Zápach a 200 kilogramů ryb i mořských plodů. V Praze našli další nelegální sklad

ČTK ČTK
2. 9. 2018 11:37
Potraviny nebyly označené, některé zapáchaly, provozovatel nebyl na místě schopen předložit doklady o jejich původu.
Mořské ryby, ilustrační foto
Mořské ryby, ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Praha - Veterináři objevili v Praze další nelegální sklad, tentokrát v Holešovicích. Našli v něm 200 kilogramů zmrzlých ryb a mořských plodů. Provozovateli, který dodává potraviny na farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad a v Holešovické tržnici, hrozí až 50milionová pokuta.

Potraviny nebyly označené, některé zapáchaly, provozovatel nebyl na místě schopen předložit doklady o jejich původu, sdělil Petr Majer ze Státní veterinární správy. V uplynulých dnech zjistili veterináři nelegální sklady v Praze 9 a 10.

"Provoz, v němž se potraviny nacházely, nebyl schválený veterinárním dozorem a prostory nesplňovaly veterinárně-hygienické požadavky na uspořádání, čistotu a vybavení. Produkty zde uložené ve zmrazeném stavu nebyly označené a nebylo je možné blíže identifikovat. Některé, jež byly zabaleny v mikrotenových obalech, zapáchaly či měly změněnou barvu," uvedl Majer.

Produkty byly znehodnocené obarvením a veterináři nařídili jejich likvidaci na náklady provozovatele. "Předpokládáme, že produkty skladoval buď před uvedením na trh, nebo jsou to produkty, které nebyly prodány a byly již vyřazeny z oběhu - v současné době s určitostí nevíme. Dále jsme zjistili, že provozovatel nabízel k prodeji rybí salát a rybí polévku. Je předmětem šetření, kde byly tyto potraviny vyrobeny," doplnil Majer.

Jde o několikátý případ nalezeného nelegálního skladu v Praze. V posledních dnech objevili veterináři jeden v Hostivaři a druhý ve Vysočanech, bylo v nich sušené kojenecké mléko z Velké Británie nebo čevapčiči z Bulharska. Sušeného kojeneckého mléka našli veterináři 740 kilogramů. Ve vysočanském skladu bylo 100 kilogramů zmrazených masných polotovarů.

Veterináři již v květnu informovali o prostorách v pražských Horních Počernicích, kde nařídili likvidaci 110 kilogramů rybích výrobků. Loni v listopadu objevili sklad v Praze 6, kde byly zmrazené ryby z Vietnamu, rybí konzervy z Koreje a zmrazené hovězí maso z Rakouska. Celkem v něm bylo 2,6 tuny živočišných produktů. Maso z něj putovalo do restaurací v Praze a okolí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 59 minutami

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy