Zaorálek už nechce zůstat ve vedení ČSSD. Je na čase dát prostor novým tvářím, tvrdí

Domácí Domácí
27. 10. 2017 16:26
Lubomír Zaorálek na svém Twitteru informoval, že ve vedení ČSSD skončí. "Nebudu už obhajovat své místo ve vedení strany," napsal dosluhující ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek. Ve vedení by se podle něj měly objevit nové tváře. Již v minulosti řekl, že špatný volební výsledek bere na sebe, protože byl volební lídr. Ministr zahraničí zároveň varoval před záměrem Andreje Babiše sestavit menšinovou vládu. "Pokud Babiš zrealizuje svůj plán, jak předestřel v mediích, bude ČR jedinou zemí v Evropě, která bude mít premiéra vydaného ke stíhání," připomíná Zaorálek. Vláda s odborníky je prý jen zástěrka pro "vládu jedné strany".
Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek | Foto: Economia
 

Právě se děje

před 37 minutami

Policie evakuovala kvůli bytu s chemikáliemi dalších 50 lidí

Policisté v noci na úterý evakuovali ze Šámalovy ulici v brněnských Židenicích dalších 50 lidí kvůli velkému množství chemikálií, které nalezli v v jednom tamním bytě. V pondělí muselo ze stejného důvodu opustit své domovy 25 lidí.

Pyrotechnici v současné době odváží nebezpečné látky k likvidaci. Na twitteru o tom informovala policie. Policejní mluvčí Bohumil Malášek Českému rozhlasu řekl, že zatím není jasné, kdy se lidé budou moci do svých domovů vrátit.

Podle Maláška policisté dál prohledávají byt, kde policisté nalezli v pondělí mrtvého muže a velké množství chemikálií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy