Žalobkyně zastavila část trestního stíhání exmanažerů ŘSD

ČTK ČTK
23. 7. 2015 14:19
Státní zástupkyně Denisa Sotáková sdělila, že u pronájmu dálničních odpočívadel nešlo prý o trestný čin, stíhání však pokračuje v dalších částech obvinění.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Žalobkyně zastavila trestní stíhání bývalých manažerů Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a dalších lidí kvůli pronájmům dálničních odpočívadel Antošovice a Málkovice.

Nešlo prý o trestný čin. Státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze Denisa Sotáková to dnes uvedla na webu justice.cz.

Současně upozornila na to, že "pokud jde o zbývající části jednání obviněných, pro které bylo v minulosti rovněž zahájeno trestní stíhání," toto stíhání pokračuje. Předpoklad ukončení řízení je v srpnu tohoto roku. Čeho přesně se týká zbývající část, kde trestní stíhání pokračuje, žalobkyně neupřesnila.

Škody měly jít do stovek milionů

Detektivové dříve obvinili exmanažera ŘSD Michala Halu a další lidi z toho, že nevýhodnými pronájmy pozemků a dálničních odpočívadel způsobili státu škodu za stovky milionů korun.

Spolu s Halou byli obviněni někdejší ředitel ŘSD Petr Laušman, právník Robert Wolf a podnikatel Jiří Neužil. Právě těchto čtyř lidí se podle dnešního písemného vyjádření žalobkyně rozhodnutí týká.

Podle Sotákové bylo zastaveno trestní stíhání, které začalo 22. prosince 2012.

"Skutek není trestným činem a není důvod pro postoupení věci. Důvodem pro zastavení trestního stíhání byly nesprávné právní závěry a procesní pochybení policejního orgánu, který věc v roce 2011 zpracovával, a na která nebylo reagováno ani státní zástupkyní, která v době zahájení trestního stíhání vykonávala dozor nad zachováváním zákonnosti v přípravném řízení," uvedla státní zástupkyně.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy