reklama
 
 

Za článkem o Babisconim si stojíme, vzkázal americký časopis

18. 4. 2015 11:10
Andrej Babiš chce žalovat prestižní americký časopis za článek, který o něm vydal, pokud se mu neomluví. Článek se jmenuje: “Už i Češi teď mají problém s oligarchy". | Video: Milan Šíma |  03:41
Podle magazínu Foreign Policy představuje český ministr financí a šéf hnutí ANO hrozbu pro českou demokracii.

Washington - Za naším článkem si stojíme, vzkazuje redakce amerického magazínu Foreign Policy českému ministru financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Ten se chce kvůli článku, ve kterém jej autoři překřtili na "Babisconiho", nyní soudit.

Politologický časopis označil Babiše za hrozbu české demokracie. Se svérázným miliardářem, který v ČR vládne největší mediální společnosti, podle nich přichází do tuzemského prostředí zcela nová politická éra, ve které demokracie ustupuje obchodním zájmům.

Přízvisko "Babisconi" odkazuje na bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho, který v době, kdy působil ve vrcholné politice, podobně jako Babiš zároveň vlastnil významná místní média.

Babiš následně o časopise řekl, že jde o nevýznamné médium, které píše na objednávku.

"Oslovili jsme kancelář pana Babiše před publikováním článku a jejich reakci jsme do článku vložili. Také jsme požádali pana Babiše o rozhovor. On ho ale autorům článku odmítl poskytnout," reaguje ovšem editor Foreign Policy Christian Caryl.

Článek foreign Policy popisuje i kauzu údajné Babišovy spolupráce s StB, stejně tak jej zmiňuje v souvislosti se zavražděným kontroverzním podnikatelem Mrázkem.

autoři: Milan Šíma, Domácí | 18. 4. 2015 11:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama