Kauza soudce Havlína se protahuje. Kvůli zdravotnímu posudku

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
27. 3. 2014 19:20
Obviněný soudce má dlouhodobé zdravotní problémy a nový vyšetřovatel si vyžádal prověření aktuálního stavu.
Soudce Ondřej Havlín
Soudce Ondřej Havlín | Foto: ČTK

Praha – Vyšetřování korupční sítě kolem soudce Ondřeje Havlína mělo skončit v září minulého roku. Nyní se však podání obžaloby opět vzdaluje – nedávno začal případ vyšetřovat jiný vyšetřovatel a nově se také, jak zjistil deník Insider, čeká na posudek Havlínova zdravotního stavu.

V kauze, která se točí kolem úplatků na Obvodním soudu pro Prahu 2, je kromě Havlína obviněno dalších pět lidí – dnes již bývalý státní zástupce František Fiala, advokát Karel Matějka, koncipient Boris Štefl a další dva lidé působící mimo justici.

Znalec se rozsáhlou Havlínovou lékařskou dokumentací začal probírat v lednu, k žádným závěrům však prozatím nedošel. "K důkazům komentář neposkytuji,“ sdělila redakci vrchní zástupkyně Lenka Bradáčová, která kauzu dozoruje.

Zatčení cestou na liposukci

Se zdravím Havlín bojuje dlouhodobě. Léčí se mimo jiné s lupénkou, vysokým krevním tlakem, artrózou a dalšími nemocemi spojenými s nadváhou. S rozsáhlými problémy se potýkal také během svého tříměsíčního pobytu ve vazbě, kterou nakonec po složení kauce necelého milionu korun opustil.

Své zdravotní problémy chtěl Havlín řešit již před vypuknutím korupční kauzy. Když detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu soudce Havlína zatýkali, mířil zrovna do motolské nemocnice na plánovanou liposukci.

Celý článek o tom, jak může zdravotní posudek výrazně ovlivnit soudní řízení čtěte ve čtvrtečním vydání deníku Insider.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy