Kauza soudce Havlína se protahuje. Kvůli zdravotnímu posudku

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
27. 3. 2014 19:20
Obviněný soudce má dlouhodobé zdravotní problémy a nový vyšetřovatel si vyžádal prověření aktuálního stavu.
Soudce Ondřej Havlín
Soudce Ondřej Havlín | Foto: ČTK

Praha – Vyšetřování korupční sítě kolem soudce Ondřeje Havlína mělo skončit v září minulého roku. Nyní se však podání obžaloby opět vzdaluje – nedávno začal případ vyšetřovat jiný vyšetřovatel a nově se také, jak zjistil deník Insider, čeká na posudek Havlínova zdravotního stavu.

V kauze, která se točí kolem úplatků na Obvodním soudu pro Prahu 2, je kromě Havlína obviněno dalších pět lidí – dnes již bývalý státní zástupce František Fiala, advokát Karel Matějka, koncipient Boris Štefl a další dva lidé působící mimo justici.

Znalec se rozsáhlou Havlínovou lékařskou dokumentací začal probírat v lednu, k žádným závěrům však prozatím nedošel. "K důkazům komentář neposkytuji,“ sdělila redakci vrchní zástupkyně Lenka Bradáčová, která kauzu dozoruje.

Zatčení cestou na liposukci

Se zdravím Havlín bojuje dlouhodobě. Léčí se mimo jiné s lupénkou, vysokým krevním tlakem, artrózou a dalšími nemocemi spojenými s nadváhou. S rozsáhlými problémy se potýkal také během svého tříměsíčního pobytu ve vazbě, kterou nakonec po složení kauce necelého milionu korun opustil.

Své zdravotní problémy chtěl Havlín řešit již před vypuknutím korupční kauzy. Když detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu soudce Havlína zatýkali, mířil zrovna do motolské nemocnice na plánovanou liposukci.

Celý článek o tom, jak může zdravotní posudek výrazně ovlivnit soudní řízení čtěte ve čtvrtečním vydání deníku Insider.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy