Stranám vadí neúčast v debatě ČT, budou protestovat

Domácí Domácí
24. 10. 2013 17:51
Piráti a hnutí Hlavu vzhůru svolává své fanoušky kvůli předvolební superdebatě.
Tak vypadala prezidentská superdebata v ČT (ilustrační foto).
Tak vypadala prezidentská superdebata v ČT (ilustrační foto). | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Malým stranám se nelíbí, že je Česká televize nepozvala do své čtvrteční závěrečné předvolební superdebaty. Před Kongresovým centrem, kde se od 20:00 utkají lídři politických stran, tak Piráti společně se Svobodnými i hnutí Hlavu vzhůru pořádají vlastní happeningy.

Příznivci Jany Bobošíkové se mají sejít v 18:30 za parkovištěm centra. "Na tiskové konferenci se představitelé strany Hlavu vzhůru vyjádří k nerovnému přístupu politických stran do předvolebního vysílání veřejnoprávních médií," doplnil mluvčí hnutí David Štěpán.

Proti výběru hostů do debaty budou protestovat ve stejný čas i Piráti. "Spontánní happening před pražským kongresovým centrem, který na svém facebookovém profilu oznámil předseda Pirátů Ivan Bartoš, přerostl v demonstraci, na které očekáváme účast několika stovek lidí," píšou v pozvánce Piráti.

Fakt, že Česká televize jejich stranu i další neparlamentní subjekty do debaty nepřizvala, považují za účelové. "Česká televize si vymyslela pravidla, podle kterých vybrala super kandidáty super stran do dnešní super předvolební debaty," dodává na faceboové stránce události Bartoš.

Pirátům se nelíbila již jejich nepřítomnost ve středeční debatě Mladé fronty dnes a serveru iDNES.cz, Bartoš proto promluvil alespoň z publika.

ČT: kdo přišel častěji, je i v superdebatě 

"Do Předvolební superdebaty je pozváno devět politických stran, které se opakovaně objevily v krajských speciálech. Předvolební superdebata je vyvrcholením série krajských speciálů. Potkají se v ní proto předsedové či volební lídři těch uskupení, která se v nich objevila více než jedenkrát," vysvětluje na svých stránkách způsob výběru hostů Česká televize.

Diskuze s moderátorem Václavem Moravcem se tak účastní Bohuslav Sobotka (ČSSD), Karel Schwarzenberg (TOP 09), Miroslava Němcová (ODS), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Zdeněk Žák (SPOZ), Tomio Okamura (Úsvit přímé demokracie), Andrej Babiš (ANO), Vojtěch Filip (KSČM) a Ondřej Liška (SZ).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy