Foto: Vyhráli jsme navzdory sprosté kampani, tvrdí Babiš. Lepší zisk slaví ANO i ODS

Nadšení ve štábu ODS po vyhlášení výsledků voleb do EP.
Jako poslední do volebního štábu hnutí ANO těsně před jedenáctou hodinou dorazil předseda Andrej Babiš. Jako největší konkurenty svého hnutí v evropských volbách označil piráty. Případný propad ČSSD podle něj nebude mít vliv na fungování vlády.
Babiš jel do volebního štábu až ze Slovenska. V Bratislavě sledoval zápas českých hokejistů o bronzovou medaili s Ruskem.
Naopak jako jeden z prvních do štábu dorazil místopředseda strany Jaroslav Faltýnek.
Výsledek voleb nakonec půl hodiny před půlnocí Andrej Babiš oslavil přípitkem se svými kandidáty.
Foto: Václav Vašků
Jakub Heller Jakub Heller
26. 5. 2019 21:27
Výsledky voleb do Evropského parlamentu vyhlásil Český statistický úřad až v neděli hodinu před půlnocí. V mnoha volebních štábech se však už hodiny před tím scházeli čeští politici a netrpělivě vyčkávali, zda jejich strana předčila konkurenci a získala pro sebe bruselská křesla. Podívejte se, jak vypadalo čekání na volební výsledky a následné oslavy v jednotlivých stranických štábech. Na místě byli fotografové Aktuálně.cz.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy