Vlekaři otevírají další sjezdovky. Sněhu máme dost, o Vánocích přijďte, vzkazují

ČTK ČTK
21. 12. 2018 14:21
České skiareály se o nadcházejícím víkendu chystají otevírat další sjezdovky. Sněhu je většinou dostatek, zimní počasí umožnilo umělé zasněžování. Předpověď na víkend a svátky sice není příznivá, mělo by se oteplit a může pršet, podle vlekařů ale sníh vydrží. Desítky kilometrů tratí už mají k dispozici také běžkaři. Řada areálů bude v provozu i na Štědrý den.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

V Krkonoších leží ve velkých střediscích od 30 do 70 centimetrů sněhu. Ve SkiResortu Černá hora - Pec by měli mít lyžaři o víkendu k dispozici až 27 kilometrů sjezdovek oproti nynějším 16. Největší české zimní středisko Špindlerův Mlýn rozšíří nabídku z osmi na více než 15 kilometrů.

Rokytnice nad Jizerou zahájí sezonu v pátek, v Harrachově začala ve středu. Lyžuje se také v areálu SKIMU v Horní Malé Úpě, kde v sobotu otevřou umělé kluziště o rozloze 12 krát 24 metrů obehnané mantinely.

V Orlických horách mohou lyžaři do Říček a už i do Deštného. V částečném provozu je také menší areál v Olešnici v Orlických horách. Lyžovat bude možné i ve všech větších areálech Jizerských hor.

V Krušných horách ve čtvrtek zahájily sezonu areály v Bublavě a na Plešivci. Vedle toho se lyžuje i na Klínovci a Božím Daru. V pátek by se mělo poprvé lyžovat v areálu Skipot v Potůčkách a příští týden plánuje otevření skiareál Mariánky ve Slavkovském lese.

Šumavský Špičák otevřel v tomto týdnu další sjezdovky a také dětské hřiště. Podobný krok chystají o víkendu i na Lipně. Ke svahům Jezerní a Dámské přibude i Vyhlídka. Všechny sjezdovky chtějí od víkendu otevřít v areálu na česko-rakouské šumavské hranici Hochficht.

Na Vysočině by o víkendu mohlo být v provozu sedm sjezdovek. Lyžovat se bude i na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, kvůli Světovému poháru v biatlonu se ale ke sjezdovce bude jezdit od Radňovic přes Jiříkovice.

Trasa na běžky je "pěkně zmrzlá"

Dobré sněhové podmínky hlásí skiareály v Jeseníkách, lyžuje se také v níže položených areálech nedaleko Olomouce. Běžkaři můžou vyrazit na tradiční trasu mezi Ovčárnou, Švýcárnou, Pradědem až na Červenohorské sedlo. "Udržuje se a je ve výborném stavu, pěkně zmrzlá," řekl dispečer horské služby.

V beskydském areálu Ski Bílá je v provozu zhruba 3300 metrů sjezdovek z celkových 5000. V sobotu ráno se poprvé otevře sjezdovka Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Zřejmě na Boží hod by se mělo začít lyžovat i na hlavní sjezdovce Razula. Ve čtvrtek poprvé mohli zájemci lyžovat ve Ski areálu Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích. V pátek pak zahájí provoz areál na Trojáku v Hostýnských vrších.

V Jihomoravském kraji se jezdí na sjezdovkách v Němčičkách na Břeclavsku a v Olešnici na Blanensku. U obou funguje jeden vlek. Ve Filipově údolí na Hodonínsku se chystají spustit vlek o víkendu. Ve Středočeském kraji jsou v provozu dva ze čtyř lyžařských areálů, a to Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a skiareál Chotouň u Prahy. O víkendu se začne lyžovat také v Kvasejovicích na Příbramsku.

Video: Dagmar Honsová, Meteopress
 

Právě se děje

před 24 minutami

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy