Vlekaři otevírají další sjezdovky. Sněhu máme dost, o Vánocích přijďte, vzkazují

ČTK ČTK
21. 12. 2018 14:21
České skiareály se o nadcházejícím víkendu chystají otevírat další sjezdovky. Sněhu je většinou dostatek, zimní počasí umožnilo umělé zasněžování. Předpověď na víkend a svátky sice není příznivá, mělo by se oteplit a může pršet, podle vlekařů ale sníh vydrží. Desítky kilometrů tratí už mají k dispozici také běžkaři. Řada areálů bude v provozu i na Štědrý den.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

V Krkonoších leží ve velkých střediscích od 30 do 70 centimetrů sněhu. Ve SkiResortu Černá hora - Pec by měli mít lyžaři o víkendu k dispozici až 27 kilometrů sjezdovek oproti nynějším 16. Největší české zimní středisko Špindlerův Mlýn rozšíří nabídku z osmi na více než 15 kilometrů.

Rokytnice nad Jizerou zahájí sezonu v pátek, v Harrachově začala ve středu. Lyžuje se také v areálu SKIMU v Horní Malé Úpě, kde v sobotu otevřou umělé kluziště o rozloze 12 krát 24 metrů obehnané mantinely.

V Orlických horách mohou lyžaři do Říček a už i do Deštného. V částečném provozu je také menší areál v Olešnici v Orlických horách. Lyžovat bude možné i ve všech větších areálech Jizerských hor.

V Krušných horách ve čtvrtek zahájily sezonu areály v Bublavě a na Plešivci. Vedle toho se lyžuje i na Klínovci a Božím Daru. V pátek by se mělo poprvé lyžovat v areálu Skipot v Potůčkách a příští týden plánuje otevření skiareál Mariánky ve Slavkovském lese.

Šumavský Špičák otevřel v tomto týdnu další sjezdovky a také dětské hřiště. Podobný krok chystají o víkendu i na Lipně. Ke svahům Jezerní a Dámské přibude i Vyhlídka. Všechny sjezdovky chtějí od víkendu otevřít v areálu na česko-rakouské šumavské hranici Hochficht.

Na Vysočině by o víkendu mohlo být v provozu sedm sjezdovek. Lyžovat se bude i na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, kvůli Světovému poháru v biatlonu se ale ke sjezdovce bude jezdit od Radňovic přes Jiříkovice.

Trasa na běžky je "pěkně zmrzlá"

Dobré sněhové podmínky hlásí skiareály v Jeseníkách, lyžuje se také v níže položených areálech nedaleko Olomouce. Běžkaři můžou vyrazit na tradiční trasu mezi Ovčárnou, Švýcárnou, Pradědem až na Červenohorské sedlo. "Udržuje se a je ve výborném stavu, pěkně zmrzlá," řekl dispečer horské služby.

V beskydském areálu Ski Bílá je v provozu zhruba 3300 metrů sjezdovek z celkových 5000. V sobotu ráno se poprvé otevře sjezdovka Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. Zřejmě na Boží hod by se mělo začít lyžovat i na hlavní sjezdovce Razula. Ve čtvrtek poprvé mohli zájemci lyžovat ve Ski areálu Synot Kyčerka ve Velkých Karlovicích. V pátek pak zahájí provoz areál na Trojáku v Hostýnských vrších.

V Jihomoravském kraji se jezdí na sjezdovkách v Němčičkách na Břeclavsku a v Olešnici na Blanensku. U obou funguje jeden vlek. Ve Filipově údolí na Hodonínsku se chystají spustit vlek o víkendu. Ve Středočeském kraji jsou v provozu dva ze čtyř lyžařských areálů, a to Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku a skiareál Chotouň u Prahy. O víkendu se začne lyžovat také v Kvasejovicích na Příbramsku.

Video: Dagmar Honsová, Meteopress
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Bavorský premiér Söder uhájil předsednictví v CSU

Kongres německé vládní strany, bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) v pátek zvolil do čela uskupení opět Markuse Södera. Dvaapadesátiletý politik, který je od loňska také bavorským premiérem, dostal 91,3 procenta hlasů delegátů, tedy ještě více než při lednovém prvním zvolení do čela strany.

Söder byl zvolen předsedou CSU poprvé 19. ledna, kdy dostal 87,4 procenta hlasů. Tehdy nahradil o 17 let staršího Horsta Seehofera, který ho po deseti letech v čele strany sám navrhl jako svého nástupce. Už loni v březnu Söder vystřídal Seehofera také ve funkci bavorského ministerského předsedy. Sedmdesátiletý Seehofer je teď německým ministrem vnitra a v roce 2021 hodlá odejít do politického důchodu.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy