Provoz vlaků mezi Prahou a Berounem komplikuje porucha na trakčním vedením

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 6. 2019 9:09
Porucha trakčního vedení zastavila ráno provoz na trati mezi Prahou a Berounem. Omezení se dotklo desítek spojů, několik rychlíků a expresních vlaků nejelo. Oprava potrvá až do odpoledne. Na svém webu to uvedly České dráhy. Před 07:00 začaly vlaky jezdit mezi Smíchovem a Radotínem po jedné ze dvou kolejí, mezi Radotínem a Dobřichovicemi je provoz už zcela obnoven. Cestující ale musí počítat se zpožděním.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Libor Fojtík

Podle ČD potrvá omezení na trati zhruba do 14:00, čas je ale pouze orientační. "Termín obnovení provozu bude aktualizován dle vývoje opravných prací," uvedl dopravce. Zcela přerušen byl provoz asi dvě hodiny.

Náhradní autobusy stále jezdí mezi Smíchovem a Radotínem, jejich provoz potrvá do 09:30. Ráno jezdily na trase mezi Dobřichovicemi a Radotínem. Pražská integrovaná doprava (PID) ale uvedla na svém twitteru, že se autobusy zaplnily už v Dobřichovicích, lidé v dalších stanicích tak už nemohli přistupovat.

Žádné problémy ale nezaznamenali dispečeři autobusového dopravce Arriva, který zajišťuje některé příměstské linky mezi Prahou a Berounem. "Momentálně se nás ta dopravní situace nijak extrémně netýká, nedochází k žádným problémům," řekl mluvčí Arrivy Martin Farář.

Na černošické nádraží, odkud kolem osmé ráno odjíždí vlaky do hlavního města obvykle stovky lidí, jich v tuto dobu přicházely odhadem desítky. Podle zpravodaje na místě v půl deváté odjel vlak do Berouna a v 8:33 vlak do Prahy. Řada lidí však byla o výluce informována a jela do Prahy autem

 

Právě se děje

Další zprávy