Víno s miliony, policie, rekonstrukce. Tak se změnily vily z kauzy Rath

Víno s miliony, policie, rekonstrukce. Tak se změnily vily z kauzy Rath
V okolí vily to vypadá, jako by tu stále někdo bydlel.
Nikdo ale neotevírá. Ve schránce jsou reklamní letáky.
Dům poslance Davida Ratha a jeho rodiny v Hostivici u Prahy.
Policisté si odtud odvezli středočeského exhejtmana a poslance Davida Ratha. Snímek byl pořízen 15. května večer.
Foto: Radek Nohl
Radek Nohl Radek Nohl
1. 8. 2013 16:19

Policie před více než rokem zajistila obžalovaným z kauzy Rath nemovitosti za miliony. V okolí luxusních vil to ale vypadá, jako by se za tu dobu nic nezměnilo. O řadu z nich se totiž někdo, i když je trojice David Rath, Petr Kott a Kateřina Pancová ve vazbě, stále stará. A to i o dům, v němž si podle policie Rath převzal úplatek sedm milionů korun.

 

Právě se děje

před 31 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy