Vietnamci v Česku hledají talenty

Vietnamci v Česku hledají talenty
Je čtvrtek večer a v sále se schyluje k finále obdoby známé soutěže, jen ve vietnamském kabátě - Vietnam talent.
V zákulisí je živo.
Organizátor Pham Gia Hau a producentka Nguyen Minh Phuong chtějí prostřednictvím soutěže napomoci k většímu sblížení české a vietnamské společnosti.
V česko-vietnamské dvojici moderátorů byla jedna polovička spíše v zákrytu.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
6. 1. 2012 3:57

Praha - Vietnamská komunita v Česku se - po dvou ročnících Miss Vietnam ČR - rozhodla vybrat svůj největší talent.

Ve čtvrtek 5. ledna se v tržnici SAPA v Praze-Libuši odehrála soutěž Vietnam talent - obdoba česko-slovenského televizního klání.

Buďte při tom ve fotogalerii Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy