Veterináři v Olomouckém kraji nemají hlášeny další úhyny ptáků. Lověšice jsou zatím jediné

ČTK ČTK
22. 1. 2017 10:52
Veterináři v Olomouckém kraji zatím nemají hlášeny další úhyny ptáků. V Lověšicích na Přerovsku se v sobotu potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v Olomouckém kraji, jde o deváté ohnisko této nemoci v republice. Pracovníci veterinární správy utratili v sobotu v Lověšicích 433 slepic a 14 kachen, více než 60 slepic mezitím už uhynulo. Veterináři také odeslali na rozbor další vzorky z uhynulých ptáků, a to z Jesenicka a Prostějovska. "Zatím nemáme výsledky. Budou v pondělí nebo v úterý," uvedl v neděli dopoledne ředitel krajské veterinární správy Aleš Zatloukal. Veterinární správa vyhlásí v pondělí v oblasti ochranné a dozorové pásmo a sejde se se starosty obcí, kterých se opatření dotknou.
V Lověšicích na Olomoucku přikázali veterináři utratit na 500 slepic
V Lověšicích na Olomoucku přikázali veterináři utratit na 500 slepic | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 32 minutami

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy