Zlaté české ručičky na veletrhu zbraní

Zlaté české ručičky na veletrhu zbraní
Přeloučská firma SVOS představuje na veletrhu obrněné vozidlo VEGA, které vyvíjela od roku 2007. Podle výrobce má VEGA díky svým vlastnostem a nižší nabídkové ceně velké šance na uplatnění v rámci misí armád NATO.
Obrněné kolové vozidlo splňuje podle výrobce požadavky ochrany posádky kategorie MRAP IV. - kabina dokáže odolat výbuchu až 10kg TNT pod podvozkem.
Základem pro stavbu Vegy je trubkový páteřový rám s nezávislými poloosami vyráběný v Tatře a dobře prověřený v soutěži Paříž-Dakar.
Podle verze nástavby může Vega přepravovat až 10 vojáků plus dva členy posádky.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
11. 5. 2011 9:25

Brno - Výrobci a prodejci armádní techniky už nemají zlaté časy. Armáda šetří, nové zbrojní zakázky se neuzavírají.

Na veletrhu IDET je k vidění spíše to, co si už armáda pořídila, nebo zbraně, s nimiž výrobci cílí spíše na zákazníky v zahraničí.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy