Vedení ODS se postavilo za Skopečka. Seminář o Číně nebyl prorežimní PR, tvrdí

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2019 19:41
Vedení ODS se postavilo za svého poslance Jana Skopečka v souvislosti s pořádáním sněmovního semináře Česko a Čína - příležitosti a limity. Podle zjištění Aktuálně.cz stála za konferencí PR agentura C&B, kterou si najala úvěrová společnost Home Credit na zlepšení obrazu komunistické Číny u české veřejnosti. Podle občanských demokratů však byl seminář standardní, organizoval ho Skopeček a jeho tým.
Jan Skopeček
Jan Skopeček | Foto: Jakub Plíhal

"Pokud PR agentura vyfakturovala jinému podnikatelskému subjektu nějaké služby, to není věc naše ani poslance Skopečka," řekl na dotaz novinářů po republikovém sněmu ODS předseda sněmovní frakce této strany Zbyněk Stanjura.

Pořádání semináře podle něho v podstatě nenese žádné náklady. "Žádný seminář nepotřebuje žádné sponzory, a tak tomu bylo i v tomto případě," uvedl.

Předseda ODS Petr Fiala označil informace v médiích o ovlivňování veřejného mínění ve prospěch komunistické Číny za závažné. Skopeček s tím ale nemá podle něho nic společného. "Na těchto slovech trváme," řekl.

O seminář byl podle Stanjury značný zájem. Na základě vyjádření účastníků uvedl, že debata byla vyvážená. "Nebyla to žádná PR akce ve prospěch komunistické Číny," zdůraznil Stanjura. Na konferenci podle něho zaznělo i mnoho kritických hlasů.

Úvěrová společnost Home Credit podniká i v Číně. Získala tam za podpory vrcholných českých politiků celostátní licenci na nebankovní půjčky.

Video: Home Credit platil rozsáhlou operaci, o kampani pro Čínu se dlouho šuškalo, říká Valášek

Firma nejbohatšího Čecha se stala vehiklem na ovlivňování veřejného mínění ve prospěch komunistické země, tvrdí redaktor Aktuálně.cz Lukáš Valášek. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy