Vedení ODS se postavilo za Skopečka. Seminář o Číně nebyl prorežimní PR, tvrdí

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 12. 2019 19:41
Vedení ODS se postavilo za svého poslance Jana Skopečka v souvislosti s pořádáním sněmovního semináře Česko a Čína - příležitosti a limity. Podle zjištění Aktuálně.cz stála za konferencí PR agentura C&B, kterou si najala úvěrová společnost Home Credit na zlepšení obrazu komunistické Číny u české veřejnosti. Podle občanských demokratů však byl seminář standardní, organizoval ho Skopeček a jeho tým.
Jan Skopeček
Jan Skopeček | Foto: Jakub Plíhal

"Pokud PR agentura vyfakturovala jinému podnikatelskému subjektu nějaké služby, to není věc naše ani poslance Skopečka," řekl na dotaz novinářů po republikovém sněmu ODS předseda sněmovní frakce této strany Zbyněk Stanjura.

Pořádání semináře podle něho v podstatě nenese žádné náklady. "Žádný seminář nepotřebuje žádné sponzory, a tak tomu bylo i v tomto případě," uvedl.

Předseda ODS Petr Fiala označil informace v médiích o ovlivňování veřejného mínění ve prospěch komunistické Číny za závažné. Skopeček s tím ale nemá podle něho nic společného. "Na těchto slovech trváme," řekl.

O seminář byl podle Stanjury značný zájem. Na základě vyjádření účastníků uvedl, že debata byla vyvážená. "Nebyla to žádná PR akce ve prospěch komunistické Číny," zdůraznil Stanjura. Na konferenci podle něho zaznělo i mnoho kritických hlasů.

Úvěrová společnost Home Credit podniká i v Číně. Získala tam za podpory vrcholných českých politiků celostátní licenci na nebankovní půjčky.

Video: Home Credit platil rozsáhlou operaci, o kampani pro Čínu se dlouho šuškalo, říká Valášek

Firma nejbohatšího Čecha se stala vehiklem na ovlivňování veřejného mínění ve prospěch komunistické země, tvrdí redaktor Aktuálně.cz Lukáš Valášek. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

Další zprávy