V ostravské zoo havaroval výletní vláček, nejspíš mu selhaly brzdy. Čtyři lidé jsou zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 8. 2018 12:50
Policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Je ale možné, že jej překvalifikuje na obecné ohrožení z nedbalosti.
V ostravské zoologické zahradě havaroval výletní vláček.
V ostravské zoologické zahradě havaroval výletní vláček. | Foto: Policie Moravskoslezského kraje

Ostrava - V ostravské zoologické zahradě v úterý krátce po poledni havaroval výletní vláček. Soupravě údajně selhaly brzdy. Dva vagony se převrátily. Čtyři lidé utrpěli zranění. Řekl to mluvčí ostravské policie Richard Palát, který potvrdil, že se policie kolizí zabývá. Vláček v areálu ostravské zahrady provozuje soukromá společnost.

Vláček podle svědků při klesání začal najednou zrychlovat, vyjel mimo komunikaci a havaroval. První dva vozy se převrátily. Zraněni byli čtyři pasažéři, kteří v nich cestovali.

Sedmdesátiletý řidič uvedl, že soupravě selhaly brzdy. "Zkoumáme, zda nehodu skutečně zavinila technická závada," uvedl Palát. Dodal, že policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Je ale možná, že jej překvalifikuje na obecné ohrožení z nedbalosti.

"Nehoda se stala mimo návštěvnickou trasu, kudy běžně vláček návštěvníky nevozí. Jednalo se o soukromou akci pro uzavřenou skupinu," řekla mluvčí zahrady Šárka Nováková. Dodala, že firma provozuje několik souprav a každá rok vedení zahrady dokládá jejich revizi. "Tak jak to ukládá smlouva i platná legislativa. Nyní budeme čekat na výsledek vyšetřování," doplnila.

Záchranáři na místě ošetřili čtyři lidi. Je ale možné, že zraněných bude víc, podle policie pravděpodobně další lidé vyhledali ošetření později. Jeden z vozů přímo zavalil čtyřicetiletého muže a desetileté dítě. "Svědci události je vyprostili. Muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, chlapec měl bouli na hlavě a udával bolest hlavy," uvedl mluvčí záchranářů Ladislav Lang.

Oba sanitky převezly do ostravské fakultní nemocnice. Tam skončila i sedmadvacetiletá žena, která při nehodě utrpěla zranění stehna a bérce a pětiletá dívka si stěžovala na bolest kotníku.

Tragicky skončila nehoda podobného vláčku v červenci v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Pětiletého chlapce tam vláček srazil, přes zásah zdravotníků dítě na místě zemřelo. Policie tuto nehodu stále vyšetřuje, vláček jezdí v areálu dál, provozovatelé ale zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků.

 

Právě se děje

Další zprávy