Útočníci hodili zápalnou lahev na dům Romů v Mikulově

Domácí Domácí
24. 9. 2009 21:01
Nikomu se nic nestalo, nešlo prý ale o první útok
,,Dnes se tato auta rozjedou a budou k dispozici a viditelná ve sužbě," slíbil policejní prezident.
,,Dnes se tato auta rozjedou a budou k dispozici a viditelná ve sužbě," slíbil policejní prezident. | Foto: Attila Racek

Mikulov - Neznámí pachatelé zaútočili zápalnou lahví na dům Romů v Mikulově na jihu Moravy. Nikomu se nic nestalo, uvedla televize Prima.

Podle Romů agresoři nejprve popíjeli v nedaleké hospodě. "Jeden z nich se rozběhl, stoupl si před okno a řekl: Teď se dívejte: Cigáni do plynu. A hodil nějakou láhev," popsala dramatické situace napadená Sandra Vajdíková. Náraz láhve utlumila protihmyzová síť na okně.

Nešlo prý o první útok. Rodině už někdo několikrát posprejoval dům. "Máme tady strach už bydlet," řekla stanici Ilona Vajdíková.

Prima neuvedla, kdy k útoku došlo, zabývá se jím ale policie. "Policisté budou zvažovat i to, jestli se zde nejednalo o rasově motivovaný trestný čin," přiblížila průběh vyšetřování mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

V posledních měsících nejde o první útok na romskou rodinu. Začátkem dubna zaútočili extremisté na dům Romů v severomoravském Vítkově. Tři zápalné lahve těžce popálili dvouletou Natálku, která utrpěla popáleniny na 80 procentech těla. Dodnes bojuje o život v ostravské fakultní nemocnici.

Policie obvinila čtyři útočníky, kterým hrozí až výjimečný trest.

 

Právě se děje

Další zprávy