reklama
 
 

Univerzitě Karlově bude radit proslulý Timothy Snyder, zasedl do Mezinárodní rady

9. 6. 2019 15:58
Univerzita Karlova získala nového věhlasného konzultanta, světově uznávaného historika a autora několika bestsellerů Timothyho Snydera. V neděli o tom informoval server Info.cz. Američan Snyder, který působí jako profesor na Yaleově univerzitě, se totiž stal členem poradního orgánu rektora Tomáše Zimy, tzv. Mezinárodní rady.

"Jsme dohodnuti, že budeme v pravidelném písemném styku a hodně spoléhám na jeho pomoc jak při hodnocení našich humanitních oborů, tak i při diskusích o dalším směřování našich fakult orientovaných na humanitní a společenské vědy," řekl serveru prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka.

Úkolem rady, v níž zasedají ve svém oboru uznávaní akademici za zahraničí, je zvýšit prestiž univerzity. Coby poradní orgán se věnuje zejména "určování hlavních směrů vědecké a vzdělávací práce univerzity, jejích výzkumných center a systému vnitřního financování", píše Univerzita Karlova na svém webu.

Členem rady je Snyder teprve několik týdnů. Poslední zasedání rady se uskutečnilo letos v květnu, toho se však podle Konvalinky autor mezinárodních bestsellerů Krvavé země - Evropa mezi Hitlerem a Stalinem (2013) či Černá zem (2015) ještě neúčastnil.

49letý Snyder 49letý se ve své práci zaměřuje zejména na moderní dějiny střední a také východní Evropy, věnuje se dějinám holocaustu. Rodák z amerického Ohia také obdržel několik cen, včetně Ceny VIZE 97 nebo Cenu Hannah Arendtové za politické myšlení.

autor: Zahraničí | 9. 6. 2019 15:58

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama