U památníku obětí dálnice D1 přibyl další kříž. Připomíná loňských 20 obětí na této komunikaci

ČTK ČTK
16. 10. 2016 16:31
Zhruba 60 lidí se dnes sešlo na tradičním pietním aktu u Památníku D1 u Jihlavy. Na symbolickém hřbitovu obětí nehod na nejfrekventovanější tuzemské dálnici přibyl další kříž za 20 lidí, kteří na D1 zemřeli v loňském roce. Pietního aktu se zúčastnili většinou věřící z celého Jihlavska.Setkání se na tomto místě koná pravidelně v období kolem Dušiček. "Jeho smyslem je připomenout ty, kteří zahynuli na silnici. Ať vlastní vinou nebo vinou druhých," řekl farář Zdeněk Kozubík, který při svém dřívějším působení v Jihlavě patřil k iniciátorům vzniku památníku. Podle údajů na křížích památníku zemřelo na D1 od roku 1982 do konce minulého roku 756 lidí.
Loni na dálnici D1 zemřelo 20 lidí.
Loni na dálnici D1 zemřelo 20 lidí. | Foto: Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 11 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které ve čtvrtek zveřejnil spolkový statistický úřad.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Střelba na škole na východě Ruska: dva mrtví a tři zranění

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy