Trest pro Lukoil Aviation Czech spočten na 27,5 milionu

Eliška Bártová Eliška Bártová
6. 12. 2013 20:30
Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem je Martin Nejedlý, má zaplatit za nedodané palivo.
Martin Nejedlý. Nedlouho po přímé volbě vychází z provizorního Zemanova sídla nedaleko Lorety.
Martin Nejedlý. Nedlouho po přímé volbě vychází z provizorního Zemanova sídla nedaleko Lorety. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokuta, jíž udělila Správa státních hmotných rezerv společnosti Lukoil Aviation Czech za nevrácení paliva do strategického zásobníku, činí 27,5 milionu korun.

Dosud neznámou částku pro firmu, jejímž jednatelem je poradce prezidenta pro energetiku Martin Nejedlý, zveřejnil deník Insider.

Deník tuto informaci získal z oficiální odpovědi prozatímního šéfa Správy státních hmotných rezerv Tomáše Perutky adresované v půli října senátoru Vladimíru Drymlovi. Dokument má Insider k dispozici.

Pokutu měla společnost Lukoil Aviation Czech původně uhradit do letošního dubna, firma se ale proti ní ohradila, a tak byl termín posunut do konce ledna 2014.

V jaké fázi se nyní jednání s firmou nachází, Správa státních hmotných rezerv neupřesnila. Přestože se na to Insider dotazuje už několik dní, odpověď nedostal.

Transakci s dodávkou paliva nyní prošetřuje na senátorův podnět také policejní Útvar odhalování korupce a finanční kriminality.

Čtěte více v placeném deníku Insider:Proč Lukoil Aviation Czech zatím nezaplatil?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy