Krnáčová velvyslankyní v Řecku nebude, vláda tam posílá diplomata Karfíka

mp Domácí mp, Domácí
2. 7. 2019 12:11
Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se nestane velvyslankyní v Řecku, jak psala média. Podle zjištění Respektu vláda na pondělním zasedání schválila, že do Atén zamíří ředitel odboru států severní a východní Evropy Jakub Karfík.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová | Foto: ČTK

Premiér Andrej Babiš ani ministr zahraničí Tomáš Petříček přesun Krnáčové na ambasádu do Řecka nepodpořili, informoval v pondělí Respekt. S Karfíkem se původně do Řecka počítalo, na nějaký čas se ale spekulovalo, že hlavní favoritkou na ambasadorský post je právě Krnáčová.

Podobně mohou nakonec dopadnout i další bývalí politici. O post ambasadorů měli zájem - jak v minulosti potvrdili Respektu - také exministr dopravy Dan Ťok a odvolaná šéfka resortu průmyslu a obchodu Marta Nováková, oba rovněž za ANO. O nich vláda zatím nejednala, takže podle týdeníku nemají nic jisté. 

Ťok skončil na ministerstvu dopravy v dubnu a v diplomatických kruzích se spekulovalo, že by mohl být příštím velvyslancem v Indonésii. "Kdyby taková nabídka přišla, tak bych ji velmi vážně zvažoval," řekl v minulosti Ťok Respektu.

Martu Novákovou odvolal Andrej Babiš také v dubnu z funkce ministryně průmyslu a obchodu. Podle jejích slov jí měl premiér také nabídnout útočiště mezi diplomaty.

"Premiér mi řekl, že kdybych chtěla do diplomacie, že mě v tom podpoří," sdělila Respektu exministryně Nováková.

Praha je jiná než zbytek republiky, demonstrace proti vládě taky sehrály svoji roli, říká Adriana Krnáčová k volebnímu neúspěchu hnutí ANO v Praze. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy