Krnáčová velvyslankyní v Řecku nebude, vláda tam posílá diplomata Karfíka

mp Domácí mp, Domácí
2. 7. 2019 12:11
Bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) se nestane velvyslankyní v Řecku, jak psala média. Podle zjištění Respektu vláda na pondělním zasedání schválila, že do Atén zamíří ředitel odboru států severní a východní Evropy Jakub Karfík.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová | Foto: ČTK

Premiér Andrej Babiš ani ministr zahraničí Tomáš Petříček přesun Krnáčové na ambasádu do Řecka nepodpořili, informoval v pondělí Respekt. S Karfíkem se původně do Řecka počítalo, na nějaký čas se ale spekulovalo, že hlavní favoritkou na ambasadorský post je právě Krnáčová.

Podobně mohou nakonec dopadnout i další bývalí politici. O post ambasadorů měli zájem - jak v minulosti potvrdili Respektu - také exministr dopravy Dan Ťok a odvolaná šéfka resortu průmyslu a obchodu Marta Nováková, oba rovněž za ANO. O nich vláda zatím nejednala, takže podle týdeníku nemají nic jisté. 

Ťok skončil na ministerstvu dopravy v dubnu a v diplomatických kruzích se spekulovalo, že by mohl být příštím velvyslancem v Indonésii. "Kdyby taková nabídka přišla, tak bych ji velmi vážně zvažoval," řekl v minulosti Ťok Respektu.

Martu Novákovou odvolal Andrej Babiš také v dubnu z funkce ministryně průmyslu a obchodu. Podle jejích slov jí měl premiér také nabídnout útočiště mezi diplomaty.

"Premiér mi řekl, že kdybych chtěla do diplomacie, že mě v tom podpoří," sdělila Respektu exministryně Nováková.

Praha je jiná než zbytek republiky, demonstrace proti vládě taky sehrály svoji roli, říká Adriana Krnáčová k volebnímu neúspěchu hnutí ANO v Praze. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy