Tisk: Lékař Barták plánoval z vězení tři vraždy

Domácí Domácí
25. 11. 2013 7:42
Oběťmi měli být lidé, kteří ho údajně "zradili" a vypovídali proti němu.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Lékař Jaroslav Barták, který si za mřížemi odpykává čtrnáctiletý trest, údajně plánoval z věznice v Liberci vraždu nejméně tří lidí.

Chtěl se tak pomstít některým významným osobnostem a svým někdejším známým z Lion's Clubu (Lvího klubu), napsal deník Právo.

Oběťmi měli být někdejší šéf vojenské tajné služby Ándor Šándor, pražský advokát Oldřich Choděra a pravoslavný kněz Eugen Freimann z Teplic.

Plán: Vražda v MHD

Od bývalé manželky podle deníku pravidelně dostával do vězení různé balíčky a peníze, jejichž prostřednictvím se posléze snažil některé vězně přemluvit, aby po svém propuštění dotyčné zavraždili.

Měli je pobodat například v přeplněné tramvaji, aby nebylo možné zjistit pachatele. Jeden z potenciálních kompliců ale zřejmě vše oznámil dozorcům.

"Nikomu se nic nestalo a nestane, vše bylo zastaveno v zárodku," podotkl další důvěryhodný zdroj z justice.

Až výjimečný trest

"Mohu potvrdit, že v průběhu tohoto týdne bylo zahájeno trestní stíhání pětapadesátiletého muže pro zločin vraždy ve stadiu přípravy s tím, že oběti měly být tři. V téže věci bylo také zahájeno stíhání i pro zločin vydírání ve stadiu přípravy," cituje list žalobce Radima Kadlčka z liberecké pobočky ústeckého krajského státního zastupitelství.

"Právní kvalifikace přípravy vraždy je ve třetím odstavci, tudíž tam hrozí až výjimečný trest."

Pětapadesátiletý Barták byl začátkem roku odsouzen ke 14 rokům žaláře za to, že v letech 2006 až 2011 napadl deset asistentek a matce jedné z nich vyhrožoval.

Ženy hladil a osahával proti jejich vůli, nutil k sexu a znásilnil, když odmítaly jeho úkoly a naléhání. Někdy si pomohl tím, že dívky omámil chemikálií v pití. Asistentkám také vyhrožoval společenskou i fyzickou likvidací.

On sám tvrdí, že nic neprovedl a celá kauza je výsledkem spiknutí. Z komplotu obviňoval právě zmíněnou trojici a zpravodajské služby.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy