Teroristé "na oko" pronikli do sídla ČEPS, v simulovaném cvičení zasahovali záchranáři

ČTK ČTK
28. 11. 2016 20:28
Záchranáři v pondělí nacvičovali zásah proti teroristům, kterým se podařilo proniknout do sídla společnosti ČEPS na pražském Bohdalci. Cvičení simulovalo situaci, kdy útočníci vyhrožují likvidací přenosové sítě a mají rukojmí. Výhradní provozovatel energetické přenosové soustavy v zemi ČEPS má na starosti 5500 kilometrů vedení nejvyššího napětí. "Na tísňové lince 158 přijmou operátoři hlášení od útočníků, kterým se lstí podařilo vniknout až na dispečink provozovatele přenosové soustavy. Teroristé zneškodní ostrahu, vyhrožují likvidací přenosové sítě a jako rukojmí si berou několik zaměstnanců," popsaly ve společné tiskové zprávě pražská policie a společnost ČEPS.
Policejní cvičení, ilustrační foto.
Policejní cvičení, ilustrační foto. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy