Sváček podá kárnou žalobu na stíhaného soudce Havlína

ČTK ČTK
12. 3. 2013 21:00
Podle kontroly soudu Havlín nezval k soudu poškozené účastníky dopravních nehod
Předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček
Předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Městský soud v Praze podá kárnou žalobu na soudce Ondřeje Havlína, kterého policie stíhá kvůli korupci.

Uvedla to v úterý Česká televize (ČT). Havlín jako soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 údajně ve 22 případech nepozval k soudu poškozené. Lidé tím přišli o odškodnění.

Soud prý zvažuje i trestní oznámení, protože je možné, že opomíjením poškozených Havlín nadržoval pachatelům.

"Je to velký problém, protože to zbavuje poškozené jakýchkoli procesních práv a aktivit. Dokonce jim ani nebyly doručeny rozsudky," řekl předseda Městského soudu v Praze Jan Sváček.

Podle provedené kontroly soudu Havlín nezval hlavně poškozené účastníky dopravních nehod, kteří pak kvůli tomu v řadě případů nemohli žádat odškodnění. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek již Havlína dočasně zprostil výkonu funkce.

Zmíněná kontrola Havlínových spisů začala ještě před zatčením soudce. Havlín je nyní ve vazbě, stíhání čelí společně se státním zástupcem Františkem Fialou a dalšími čtyřmi lidmi. Podle médií za úplatky zahlazovali právě trestné činy v dopravě.

 

Právě se děje

před 7 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy