Studenti píší o závislostech

29. 5. 2012 17:12
Studenti se zamýšlejí nad druhy závislostí
Foto: Thinkstock

Soutěž - Poté, co se žáci a studenti vžili do role prezidenta s neomezenou pravomocí, poprosili jsme sedmáky a osmáky o zpracování dalšího tématu:

Závislost, to nejsou jen drogy nebo automaty. Zkuste popsat co nejvíc druhů závislostí, které jsou nebo mohou být pro člověka nebezpečné.

Je jim okolo třinácti let a představu o závislostech již mají a někteří se s nějakou závislostí setkali dokonce i osobně.

Kateřina si například myslí, že každá závislost nemusí být zcela škodlivá. Je na vás, jestli budete žít opravdový život, nebo skončíte jako troska na ulici, píše Karolína. Petr doufá, že jednou bude nezávislým dospělým mužem jako jeho otec.

Zaujaly vás názory školáků?

Pomozte nám mezi nimi vybrat ten nejoriginálnější. Nebo prostě ten, který vás nejvíce oslovil. Stačí vždy příslušný text žáků ZŠ Londýnská v Praze nebo Gymnázia Broumov označit facebookovým tlačítkem "Doporučit - Líbí se mi". Neboli ho "lajknout":).

Práce, které od vás dostanou nejvíc hlasů, redakce Aktuálně.cz odmění.

Hlasovat můžete od pondělí 29. 5. 2012 do neděle 10. 6. 2012.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Státy Evropské unie se shodly na úpravě sazeb DPH

Státy Evropské unie se shodly na úpravě sazeb DPH. Umožní jim snížit daně u léků, potravin, hygienických potřeb či klimaticky šetrných produktů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Dva lidé zemřeli při střelbě v administrativním centru v Moskvě

Nejméně dva lidé zemřeli a čtyři utrpěli zranění při střelbě v centru služeb poskytovaných ruskými úřady na jihovýchodě Moskvy. Pachatele se podařilo na místě zadržet. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na zdroje z orgánů zabývajících se stíháním trestné činnosti.

Muž střílel z blíže neupřesněné bojové zbraně, která na něj nebyla registrovaná. Jaký byl motiv jeho jednání, není zatím jasné. Nicméně je možné, že se jedná o psychicky narušenou osobu. Vyšetřovatelé zadrženého poslali na psychiatrické vyšetření.

Mluvčí ministerstva vnitra Irina Volková informaci o střelbě v moskevském administrativním centru, která si vyžádala dva mrtvé, potvrdila. Útočníkem podle ní byl 45letý Moskvan, kterého zadržel jeden z pracovníků centra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy