Miloše do koše! Průvod proti Zemanovi předal 100 000 podpisů

Miloše do koše! Průvod proti Zemanovi předal 100 000 podpisů
Na Václavském náměstí se v mrazivém a deštivém večeru sešly stovky lidí.
Sbírají se další a další podpisy pod petici za odstoupení Miloše Zemana.
Dav lidí na Václavském náměstí.
Do organizace protestního průvodu se zapojilo několik sdružení, která požadují odstoupení prezidenta.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
1. 12. 2014 21:15
Z Václavského náměstí na Pražský hrad vedl protestní průvod, který měl doručit petici se sto tisíci podpisy za odstoupení Miloše Zemana.

Fotogalerie - Akci podporují organizátoři dosavadních protestů proti prezidentu Miloši Zemanovi ze 17. a 19. listopadu letošního roku.

Prezident Zeman na Hradě není, dnes v Brně setkáním s krajskými zastupiteli zahájil třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. "Budeme připraveni převzít manifestační petici. Pokud jde o požadavek organizátorů, pan prezident se rozhodně abdikovat nechystá," řekl ČTK hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy