Stíhaný podnikatel v kauze Dozimetr půjčil před volbami auto poslankyni ANO

ČTK ČTK
4. 10. 2023 16:13
Stíhaný podnikatel v kauze Dozimetr půjčil před volbami auto poslankyni ANO

Podnikatel Zakaría Nemrah, který je spolu s dalšími lidmi stíhaný v korupční kauze Dozimetr, zapůjčil poslankyni ANO Janě Mračkové Vildumetzové pro kampaň před volbami v roce 2021 osobní auto. Politička informaci webu Neovlivní.cz potvrdila, šlo podle ní o placenou službu, kterou zařizoval její manžel. Server ale uvádí, že podle policejních odposlechů Nemhrah političce řekl, že za auto nebude nic platit. Doklad o zaplacení manžel Mračkové Vildumetzové nemá. Vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) dnes po jednání vlády řekl, že by ANO mělo záležitost vysvětlit.

Policisté podle Neovlivní.cz zachytili telefonát mezi Nemrahem a jeho partnerkou, která mu řekla, že pro Mračkovou Vildumetzovou zařídila auto. Následně to podnikatel političce ANO volal. "Nemrah telefonuje Janě Mračkové Vildumetzové, že má auto natankované. Nebude platit nikomu nic. Se smlouvou parkuje auto u nich před barákem," cituje server z policejního vyhodnocení odposlechu.

Politička, která je stínovou ministryní vnitra ANO, zápůjčku vozu potvrdila. "Podotýkám, že to bylo v době, kdy p. Nemrah nebyl trestně stíhán a potkával se s řadou politiků," uvedla. Vše podle ní zařizoval její manžel, který se s podnikatelem Nemrahem znal. Mračková Vildumetzová tvrdí, že za zapůjčení auta zaplatila. To potvrdil i její manžel Jan Mraček. Na žádost serveru o předložení dokladu o zaplacení ale uvedl, že ho nemá. "Platba proběhla mezi námi jako dvěma fyzickými osobami a doklad po třech letech opravdu nemám," uvedl Mraček. Podnikatel Nemrah nechtěl věc komentovat.

 

Právě se děje

Další zprávy