Sterilizovaná žena porodila, vysoudila 40 tisíc korun

Petra Sasínová
30. 10. 2009 15:40
Po třech dětech sterilizace - a pak další dítě. Obrátila se kvůli tomu na soud a vyhrála

Liberec - Krajský soud v Liberci částečně uznal nároky ženy, která po provedené sterilizaci otěhotněla a porodila dítě.

Žena zažalovala libereckou nemocnici, která jí po třetím dítěti ze zdravotních důvodů provedla steriliaci. Žena však přesto otěhotněla. Podle znalců to není až tak výjimečná věc, neboť ženské rozmožnovací orgány mají schopnost se regenerovat.

"Rozhodla jsem o odškodném čtyřicet tisíc korun," uvedla soudkyně.

Žalobkyně má už tři děti a není v dobré finanční situaci. Když jí lékaři po třetím porodu, kdy dvě děti přišly na svět císařským řezem, doporučovali sterilizaci, souhlasila.

Když na konci dvanáctého týdnu těhotenství zjistila, že znovu čeká dítě, byla v šoku. Na interrupci bylo příliš pozdě.

Čtyřicet tisíc odškodného je - zdá se - v Česku běžná suma za "děti omylem". Deník Aktuálně.cz loni informoval o ženě, která vysoudila na jihlavské nemocnici 40 tisíc korun odškodnění za nepodařený potrat, při kterém jí gynekoložka odebrala pouze jedno z dvojčat, druhé se pak zdravé narodilo.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy