Státní zástupce obžaloval bývalého šéfa auditu vnitra

ČTK ČTK
4. 11. 2014 7:36
Podle obžaloby Plaňanský neohlásil, že jeho tehdejší podřízený na vnitru Václav Chochol ukradl sekretářce ze služebního sejfu zhruba 360 000 korun.
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Státní zástupce obžaloval bývalého šéfa interního auditu na ministerstvu vnitra Petra Plaňanského z nadržování, protože prý kryl krádež v resortu.

Podle informací Radiožurnálu kauza zamíří k soudu 15. prosince. Plaňanský to považuje za nesmysl a vykonstruované obvinění.

Podle obžaloby Plaňanský neohlásil, že jeho tehdejší podřízený na vnitru Václav Chochol ukradl sekretářce ze služebního sejfu zhruba 360 000 korun. Za to mu podle mluvčího soudu pro Prahu 7 Romana Podlešáka hrozí až čtyři roky vězení.

Před soudem stane i Chochol, kterému za krádež hrozí až pět let vězení.

Plaňanský proti postupu policie podal několikrát stížnost, vždy ale bez úspěchu. Jeho advokát Marek Cziviš tvrdí, že Plaňanský dokonce vytvořil komisi, která měla celou věc vyšetřit. "Komise konstatovala, že není doloženo ani dokázáno, že by údajně poškozená měla vůbec na pracovišti nějakou hotovost," sdělil advokát rozhlasu.

Podle novináře časopisu Reportér Jaroslava Kmenty, který se kauze dlouhodobě věnuje, případ provází celá řada pochybností. "Vše ukazuje spíše k tomu, že tam sehrává roli určitá msta ze strany Útvaru po odhalování organizovaného zločinu," řekl Kmenta rozhlasu. Plaňanský totiž jako šéf auditu kontroloval mimo jiné hospodaření ÚOOZ a přišel na několik nesrovnalostí.

V obžalobě se také píše, že sekretářka konzultovala údajnou ztrátu peněz s důstojníkem ÚOOZ Lukášem Kapusňákem. Útvar ale přes svého mluvčího Pavla Hantáka odmítl, že by měl s obviněním Plaňanského cokoliv společného, dodal Radiožurnál.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy