Reportéry České televize přepadla v San Francisku ozbrojená trojice, sebrala vybavení

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
14. 11. 2023 8:20
Štáb České televize byl přepaden a okraden při natáčení v americkém San Francisku, kde se bude konat schůzka prezidenta Joea Bidena s jeho čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Podle zástupce šéfredaktora České televize Martina Řezníčka jsou reportéři v pořádku.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Lukáš Bíba

Přepadení se odehrálo v neděli před slavným knihkupectvím City Lights Bookstore, uvedl v pondělí deník The San Francisco Standard. Podle něj členové štábu policii sdělili, že z auta vystoupili tři ozbrojení lidé a donutili je odevzdat vybavení. Trojice následně uprchla svým vozem.

Sanfranciská policie v prohlášení uvedla, že případ vyšetřuje oddělení loupeží. Z oloupeného štábu České televize deník identifikoval kameramana Milana Noska a zahraničního zpravodaje v USA Bohumila Vostala. Hodnota ukradeného vybavení činí 18 tisíc dolarů (414 tisíc korun).

"Oba jsou v pořádku a s náhradní technikou pokračují v práci," uvedl k incidentu v pondělí večer Řezníček na sociální síti X. Vostal později poděkoval za podporu a sdělil, že štáb je v San Francisku kvůli středeční schůzce Bidena se Si Ťin-pchingem.

Podle deníku vrhá případ špatné světlo na San Francisko, které se už tak potýká s negativní publicitou v souvislosti s kriminalitou, bezdomovectvím a užíváním drog. V posledních letech byli ve městě okradeni i jiní novináři, včetně štábu televize CNN, kterému v březnu před radnicí vykradli auto při natáčení reportáže o zločinnosti ve městě, připomněl list.

Šéf komunikace kanceláře starostky San Franciska London Breedové listu The Standard řekl, že se starostka s českými novináři setkala, aby jim nabídla podporu. "Nechceme, aby se kdokoli v našem městě stal obětí jakéhokoli trestného činu, ať už je to návštěvník, nebo rezident," citoval list mluvčího Jeffa Cretana. Město se podle něj štábu snaží pomoct s vybavením.

 

Právě se děje

Další zprávy