Spekulant vrátí předsedovi ČSSD stránku paroubek.eu

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
10. 3. 2010 10:25
Jiří Paroubek dostane doménu zadarmo
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Před nadcházejícími parlamentními volbami získá předseda ČSSD Jiří Paroubek na internetu nový prostor pro agitaci. Internetový spekulant Aleš Slabý, který vlastní doménu paroubek.eu, se rozhodl ji šéfovi sociálních demokratů přenechat.

Ve sporu tak nakonec nebude muset rozhodovat soud, kam se Paroubek obrátil s žalobou.

O mimosoudní dohodě informovala advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný, která předsedu ČSSD v této věci zastupuje.

Původně chtěl Slabý za zajímavou adresu sto tisíc korun, které měl v plánu odevzdat na charitu, nakonec ale zřejmě nedostane nic.

U soudu bylo jen první jednání

"Bezplatný převod doménového jména paroubek.eu navrhl po prvním jednání soudu sám žalovaný, společnost Deredes, jejímž jednatelem je právě Aleš Slabý. Důvodem jeho rozhodnutí byl předběžný názor soudu, že Jiří Paroubek jako žalobce je v tomto sporu v právu," stojí v prohlášení advokátní kanceláře.

Paroubek na dohodu dnes přistoupil.

Aleš Slabý dohodu potvrdil. "Důvod, proč jsme se takto rozhodli je ten, že se naše společnost zabývá především vymáhání pohledávek a nikoli politikou, a chceme se v následujících letech účastnit výběrových řízení pořádaných státní správou. Proto a z tohoto důvodu jsme se rozhodli doménu p. Ing. Paroubkovi věnovat zdarma," uvedl Slabý.

"Věříme, že pan Ing. Paroubek běžně přispívá do neziskového sektoru, proto je podmínka 100.000 Kč na charitativní účely splněna," dodal.

Slabý, který se označuje za příznivce ODS, v minulosti využíval stránku ke kampani proti Paroubkovi a ČSSD. Naposledy během takzvané vajíčkové aféry stránka dokonce slibovala odpůrcům Jiřího Paroubka, že jim zaplatí peníze za pokuty, které by dostali za házení vajec na mítincích ČSSD.

Stránka vyzývala: Hoďte vejce na Paroubka

"Tato webová stránka by měla zorganizovat vaječný odboj započatý hrdinně v Kolíně. Zvolme si vrhače z blízkosti měst Paroubkovy volební cesty! Kontaktujte nás a my Vám zaplatíme pokuty," stálo na stránkách s titulem Plato vajec pro Paroubka.

Jméno Aleše Slabého je ve světě internetu nechvalně známé - internetoví publicisté o něm běžně píší jako o spammerovi, podvodníkovi a doménovém spekulantovi. Média se už dříve zajímala i o drsné metody, které používá jeho vymahačská firma.

Adresa paroubek.eu je zatím stále přesměrována na web uhrazeno.cz, kde je propagována i firma Deredes, která se věnuje vymáhání dluhů.

 

Právě se děje

Další zprávy